سیستم پایش پسماند در محل دفن پسماند سنندج نصب و راه‌اندازی شد

سه شنبه 07 آبان 1398 ساعت 12:48

سیستم پایش پسماند در محل دفن پسماند سنندج نصب و راه‌اندازی شد

رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری سنندج از نصب و راه‌اندازی سیستم پایش پسماند در محل دفن پسماند در سنندج به منظور ساماندهی محل دفن پسماندهای شهری خبر داد.

 سیروان غفوری در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در سنندج، اظهار کرد: براساس ماده هفت قانون مدیریت پسماند، مدیریت اجرایی پسماند در سطح شهر به عهده شهرداری است.

وی گفت: روزانه 380 تن زباله در سطح شهر سنندج و روستاهای اطراف تولید شده که پس از انتقال به کارخانه و کاهش حجم زباله از طریق تفکیک ضایعات خشک قابل بازیافت و تهیه کود کمپوست از زباله غیرخشک، مابقی آن به محل دفن پسماندها منتقل می‌شود.

وی در راستای ساماندهی محل دفن پسماندهای شهری از نصب و راه‌اندازی سیستم پایش پسماند در محل دفن پسماند خبر داد و اعلام کرد: با توجه به نیاز به پایش روزانه محل دفن و نظارت بیشتر، سیستم پایش پسماند شامل  نصب پنل خورشیدی، دوربین‌های مدار بسته و باسکول 50 تنی نصب شد.

وی خاطرنشان کرد: به منظور ارزیابی روزانه و رصد لحظه‌ای پسماندها این سازمان اقدام به تهیه سیستم پایش پسماند از جمله استقرار دوربین‌های مداربسته با گردش 360 درجه نصب شده بر روی پایه‌های 8 متری به منظور رصد کل محوطه دفن پسماندهای شهری سنندج به مساحت 36 هکتار شده است.

رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری سنندج تصریح کرد: دوربین‌ نوشته‌های پلاک خوان خودرو با قابلیت دید در شب و قابل اتصال به اپلیکیشن‌های تلفن همراه برای پایش لحظه ای و همچنین استقرار باسکول 50 تنی دیجیتال جهت توزین مقدار پسماند ورودی به محل دفن نمود که انرژی مورد نیاز تجهیزات از طریق سیستم پنل خورشیدی تامین می‌شود در محل دفن پسماند سنندج نصب شده است.