آخرین خبرها از سرنوشت «دستگاه زباله سوز چینی»

چهارشنبه 07 خرداد 1399 ساعت 19:11

مشاور شهردار تهران از محول شدن سرنوشت دستگاه زباله سوز چینی به ستاد ملی مقابله با کرونا خبر داد.

 پسماند ایران :غلامحسین محمدی در گفت‌وگو با میزان به تشریح آخرین وضعیت دستگاه زباله سوز پرداخت و گفت: در این خصوص مقرر شده است که ستاد ملی مقابله با کرونا درباره سرنوشت دستگاه زباله سوز چینی تصمیم گیری کند و همه تابع نظرات این ستاد خواهیم بود.

مشاور شهردار تهران در خصوص سوال دیگری مبنی بر اینکه با بازگشایی ورزشگاه‌ها بوستان‌ها چه تمهیداتی انجام شده تا از ازدحام مردم در این اماکن جلوگیری شود، خاطرنشان کرد: ما در خصوص ایمنی و بازگشایی‌ها تابع ستاد کرونا هستیم و اگر این ستاد قواعدی را تصویب کنند که باشگاه‌های ورزشی باید به صورت انفرادی فعالیت کنند، ما هم بر همان اساس فعالیت خواهیم کرد.

شهرداری در ایام کرونا تعطیل نبود


وی ادامه داد: در نتیجه تصمیم‌گیری ما در خصوص بازگشایی اصناف، سینماها، مراکز تجمع پارامتری از ستاد ملی مقابله با کروناست و در این خصوص بر اساس پروتکل‌های اعلام شده رفتار می‌کنیم.

مشاور شهردار تهران با اشاره به تداوم غربالگری‌های کارکنان شهرداری تهران در مقابله با کرونا تصریح کرد: از همه کارمندان شهرداری تهران در زمینه کرونا پایش و غربالگری صورت گرفت که تعدادی محدودی از آنان علایم داشتند که به مراکز درمانی معرفی شدند و در حال درمان هستند.

شایان ذکر است که چینی‌ها پس از شیوع کرونا در ایران یک دستگاه امحای زباله بیمارستانی را با ظرفیت ۸۰۰ کیلو در ساعت به تهران اهداء کردند که به نظر می‌رسد سرنوشت این دستگاه زباله سوز چینی برای رسیدن به تهران و قرار گرفتنش در جایگاهی که در آرادکوه برای آن درنظر گرفته شده مشخص نیست و باید منتظر ماند تا ببینیم ستاد کرونا چه تصمیمی را در این خصوص خواهد گرفت.

زهرا نژادبهرام عضو هیات رییسه شورای شهر تهران پیش از این به میزان خبر داده بود که برخی از نمایندگان مجلس خواستار ارسال این دستگاه به استان قم هستند و شهردار تهران در رایزنی‌های خود پیگیر این دستگاه زباله سوز شده است.