معاون استاندار از دفع غیربهداشتی پسماندهای پزشکی انتقاد کرد

جمعه 27 فروردین 1400 ساعت 12:01

طبق قانون سازمان صمت موظف است تسهیلات و امکانات لازم برای ایجاد محل مناسب برای دفع پسماندهای صنعتی را فراهم کند.

پسماند ایران : جواد رحمتی روز چهارشنبه در جلسه کارگروه مدیریت پسماند استان، با اشاره به مصوبات پیشین این کارگروه در خصوص جمع‌آوری و دفع پسماندهای پزشکی، گفت: با وجود پیگیری‌های متعدد، هنوز در این زمینه به نتیجه نرسیده‌ایم و اگر این پیگیری‌ها نتیجه ندهد ناچار به ارجاع موضوع به مراجع قضایی خواهیم بود.

وی افزود: اداره کل حفاظت محیط زیست در این قضیه باید به عنوان مدعی ورود کند و سازمان نظام پزشکی هم ظرف مدت یک ماه تکلیف این موضوع را مشخص کند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی همچنین در خصوص مدیریت پسماندهای صنعتی گفت: طبق قانون سازمان صمت موظف است تسهیلات و امکانات لازم برای ایجاد محل مناسب برای دفع پسماندهای صنعتی را فراهم کند.

وی سازمان صمت استان را موظف کرد با همکاری شرکت شهرک‌های صنعتی، نسبت به ایجاد شهرک تخصصی بازیافت پسماندهای صنعتی و استقرار واحدهای گروه بازیافت برای جمع‌آوری این پسماندها اقدام کند.

مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری آذربایجان شرقی نیز در این جلسه با بیان اینکه جمع‌آوری پسماندهای شهری وظیفه ذاتی شهرداری‌هاست، گفت: هر شهرداری که در این زمینه کوتاهی می‌کند و سلامت شهروندان را به مخاطره می‌اندازد به مراجع قضایی معرفی خواهد شد.

در این جلسه موضوع ایجاد سایت امحای زباله در تبریز و همچنین عملکرد اداره کل راهداری و بخشداری‌های استان درخصوص پاکسازی محورهای ارتباطی بررسی شد.