شهرداری مریوان به دلیل سوء‌مدیریت در پسماند، محکوم به جزای نقدی شد

دوشنبه 30 فروردین 1400 ساعت 13:11

شهرداری ‌مریوان به دلیل عدم کنترل انتشار آلودگی و سوء مدیریت در جایگاه زباله، به پرداخت بیش از ۲۰ میلیارد ریال جزای نقدی محکوم شد.

پسماند ایران : رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان مریوان روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: شهرداری مریوان به دلیل تخلفات زیست محیطی و رعایت نکردن استانداردهای دفع و دفن پسماند در محاکم قضایی شهرستان محکوم شد.

ابراهیم همت بلند افزود: دفن نامناسب زباله‌ها، ایجاد بوی نامطبوع و نفوذ شیرابه به سفره‌های آب زیر زمینی، ایجاد آلودگی جایگاه زباله در مسیر رودخانه گاران، عدم معرفی و جانمایی جایگاه جدید زباله و عدم راه اندازی کارخانه بازیافت زباله در طول سال‌های متمادی توسط شهرداری از مهمترین مشکلات جایگاه زباله شهر مریوان است که سلامتی مردم را تهدید می‌کند.

وی با اشاره به اینکه این موارد به مثابه لطمه زدن به انفال الهی و تهدیدی برای بهداشت عمومی و به خطر افتادن محیط زیست است، اضافه کرد: با ارائه مدارک و مستندات لازم علیه شهرداری مریوان، اقامه دعوی و به استناد مواد قانونی حفاظت و بهسازی محیط زیست، مدیریت پسماند، هوای پاک و حفاظت از خاک، محکوم و به پرداخت جریمه و خسارت زیست محیطی شد.

مریوان با داشتن پتانسیل های مختلف توریستی شهرستانی گردشگری است که روزانه ۱۲۰ تا ۱۴۰ تن زباله در آن تولید می شود وضروری است که ساماندهی پسماند و زباله به صورت علمی و اصولی مدیریت شود.