پاکسازی اقلام تبلیغی انتخابات از سوی ۲۰۰ پاکبان در اراک آغاز شد

شنبه 29 خرداد 1400 ساعت 11:05

سرپرست سازمان مدیریت پسماند شهرداری اراک گفت: پاکسازی اقلام تبلیغی نامزدهای انتخاباتی از محیط شهری اراک روز شنبه با مشارکت ۲۰۰ پاکبان آغاز شد.

«مهدی فدوی» روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: پنج دستگاه خودروی مجهز به واتر جت در راستای پاکسازی سریع تبلیغات محیطی شهری اراک  به کار گرفته شده است و پیش بینی می‌شود تا پایان هفته جاری تمامی اقلام تبلیغی جمع‌آوری شود.

وی بیان کرد: ۱۴۰ نقطه برای نصب اقلام تبلیغی در اماکن پرتردد اراک تعبیه شده بود اما باز هم نامزدهای انتخاباتی ششمین دوره شورای اسلامی و سیزدهیمن دوره ریاست جمهوری اقدام به نصب تبلیغات در سایر نقاط کردند.

سرپرست سازمان مدیریت پسماند شهرداری اراک مساحت تدارک شده برای نصب اقلام تبلیغی نامزدها را در این دوره از انتخابات در سطح کلانشهر اراک  هفت هزار و ۵۰۰ متر مربع  عنوان کرد که به‌صورت ۲ رو تعبیه شده بود.

سرپرست سازمان مدیریت پسماند شهرداری اراک ادامه داد: مستندسازی لازم از تخلفات تبلیغاتی در محل‌های ممنوعه برای پیگیری‌های حقوقی نیز انجام شده است.

فدوی اظهار داشت: پاکسازی اقلام چسبیده و نصب شده تبلیغاتی در معابر، تابلوهای شهری، مخازن، دکل‌ها، بلوارها و سایر موارد، کار سخت و دشواری است که فشار زیادی بر پاکبانان در کنار وظایف محوله وارد می کند.

اراک مرکز استان مرکزی و در این شهر ۶۸۰ هزار نفر زندگی می‌کند و این شهر در ۲۸ خردادماه شاهد برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا بود.