عقیم سازی سگ های بلاصاحب کرج برای کاهش جمعیت انجام شد

سه شنبه 29 تیر 1400 ساعت 16:34

 جمعیت سگ های بلاصاحب واقعا زیاد است اما نیازمند راهکار استانی و همفکری مسئولین در دستگاه ها است تا شرمنده هم استانی های عزیزمان نباشیم.

به گزارش پسماند ایران به نقل از تیتریک، رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری کرج درباره گلایه مردم برای جولان سگ های ولگرد در سطح شهر، در گفتگو با خبرنگار تیتریک، گفت: دو پیمانکار زنده گیر سگ در کرج داریم که البته حداکثر ظرفیت قراردادی کار در شهرداری کرج همین است.

محمد مسیبی افزود: منکر وجود سگ در سطح شهر نیستم و به واسطه این معضل از شهروندان عذرخواهی می کنم، اما بضاعت ما همین است، تمام تلاش خود را می کنیم تا در طول روز حداکثر زنده گیری را انجام دهیم، کرج به شهرهای کناری هم متصل بوده و مرز دیواری نداریم.

وی اظهار داشت: هر سگ در طول سال دو مرتبه تولیدمثل کرده و هر بار ۸ قلاده سگ به چرخه اضافه می کند، شهرهای همجوار کرج پیمانکار زنده گیری سگ یا پناهگاه برای سگ ها ندارند، اگر هجمه جولان سگ ها و مسئولیت آن به شهرداری کرج بازگردد بی انصافی است.

مسیبی با اشاره به اینکه قصور و کمبودهایی وجود دارد، تصریح کرد: کرج از نظر پناهگاه سگ وکلینیک دامپزشکی جز شهرهای خوب است، همچنین از سال گذشته تا کنون عقیم سازی و واکسیناسیون سگ های بلاصاحب رایگان توسط شهرداری رایگان انجام شد.

رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری کرج  در خاتمه با اشاره به اینکه عقیم سازی سگ ها به واسطه کاهش جمعیت سگ ها بود، خاطر نشان داشت: جمعیت سگ های بلاصاحب واقعا زیاد است اما نیازمند راهکار استانی و همفکری مسئولین در دستگاه ها است تا شرمنده هم استانی های عزیزمان نباشیم.