تذکر به وزیر کشور برای عدم ساماندهی پسماندها توسط دستگاههای مسئول

دوشنبه 17 آبان 1400 ساعت 16:58

متاسفانه شهرداری‌ها، دهیاری‌ها و بخشداری‌ها به وظایف خود در قانون مدیریت پسماند بی توجهند و لازم است شهرستانهای استان تهران در این زمینه مورد توجه قرار گیرد و در این راستا به وزیر کشور تذکر داده شد.

مهدی شریفیان نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، درپی نابسامانی جدی در وضعیت جمع آوری پسماندها در نقاط مختلف استان تهران، اظهار داشت: مشاهدات میدانی و گزارشات رسیده و بررسی های کارشناسی انجام شده نشان می دهد، متاسفانه عدم رسیدگی مناسب به وضعیت ساماندهی پسماندها در شهرستانهای اطراف تهران به ویژه در شهرستان اسلامشهر، زمینه ساز بروز بحران های زیست محیطی شده و سیما و منظر این مناطق را کاملا زشت کرده است.

وی افزود: طبق ماده 7 قانون مدیریت پسماندها، مدیریت اجرایی کلیه پسماندهای غیر از صنعتی و ویژه در شهرها و روستاها‌ و حریم آنها به عهده شهرداری‌ها و دهیاری‌ها و در خارج از حوزه و وظایف شهرداری‌ها و دهیاری‌ها به عهده بخشداری‌ها می‌باشد.

شریفیان تصریح کرد: علیرغم تصریح قانون، متاسفانه شهرداریها و دهیاریها با طفره رفتن از تمکین و اجرای این قانون، موجبات بروز مخاطرات زیست محیطی و آسیب به سلامت مردم را فراهم می کنند و لازم است ادارات مسئول مطابق قانون به وظایف خود عمل کنند و در این راستا به وزیر کشور تذکر داده شد.