پویش جام جهانی بدون زباله در قطر

دوشنبه 16 آبان 1401 ساعت 09:47

مدیر اجرایی اداره پایداری جام جهانی ۲۰۲۲ قطر اعلام کرد به دنبال بازیافت تمامی زباله‌ ورزشگاه‌ها در زمان برگزاری مسابقات هستند تا نخستین جام جهانی بدون زباله را برگزار کنند.

به گزارش پسماند ایران به نقل از ایرنا، بیست و دومین دوره جام جهانی فوتبال از روز ۳۰ آبان تا ۲۷ آذر در کشور قطر برگزار خواهد شد. قطری‌ها برای برگزاری بزرگترین جشنوراه فوتبالی جهان تدارکات ویژه‌ای در دستور کار قرار دادند و در بخش‌های مختلف نیز به دنبال آن هستند تا در کنار  این تورنمنت ورزشی یک فرهنگ سازی نیز انجام دهند.

روزنامه الرایه قطر به نقل از بودور المیر مدیر اجرایی اداره پایداری کمیته برگزاری مسابقات جام جهانی فوتبال نوشت: این کمیته به تلاش‌های خود برای میزبانی نخستین تورنمنت بدون زباله در تاریخ جام جهانی ادامه می‌دهد و هیچ زباله‌ای را از استادیوم‌های جام جهانی به محل‌های دفن زباله منتقل نمی‌کند، بلکه تمام زباله‌ها بازیافت و در جهت منافع جامع به کار گرفته خواهد شد.

مدیر اجرایی پایداری در کمیته عالی گفت: هدف نهایی این برنامه، برگزاری اولین دوره جام جهانی بدون زباله با بازیافت تمامی پسماندهای حاصل از فعالیت مسابقات در ورزشگاه‌ها است. می‌خواهیم با این روند ثابت کنیم که انرژی ارگانیک یا سبز، به نفع ساکنان کشور میزبان مسابقات است.