استاندار گیلان: تفکیک زباله از مبدأ در ۷۰۰ روستای گیلان اجرا شد

شنبه 01 بهمن 1401 ساعت 17:59
استاندار گیلان: تفکیک زباله از مبدأ در ۷۰۰ روستای گیلان اجرا شد

 استاندار گیلان با اشاره به ضرورت اطلاع‌رسانی اقدامات انجام شده در حوزه پسماند و تفکیک زباله از مبدا به مردم گفت: در ۷۰۰ روستای گیلان تفکیک زباله از مبدا اجرا شد.
 
 
 
 
 
 

به گزارش پسماند ایران به نقل از خبرگزاری تسنیم، اسدالله عباسی صبح امروز در جلسه ستاد گرامیداشت دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی ضمن محکومیت اقدام مغرضانه و خصمانه اتحادیه اروپا علیه سپاه اظهار داشت: دشمن مستأصل شده و در اوج ناامیدی نقاط قوت ما را نشانه گرفته است.

استاندار گیلان با اشاره به شکست دشمن در اغتشاشات اخیر تصریح کرد: همانطور که تاکنون تمام معادلات دشمن نقش بر آب شده‌، این محاسبه غلط آنان هم منجر به شکست خواهد شد.

عباسی با بیان اینکه مردم ایران اسلامی و وفادار به نظام و ولایت در کنار نهادهای انقلابی همچون سپاه ایستاده و دشمن را سر جای خود نشاندند، افزود: مجلس شورای اسلامی نیز در صورت اعلام سپاه در لیست سازمان‌های تروریستی، مقابله به‌مثل می‌کند و اتحادیه اروپا با تصویب قطعنامه علیه سپاه با برخورد سخت روبه‌رو خواهد شد.

نماینده عالی دولت در استان گیلان با اشاره به خباثت‌های استکبار جهانی خاطرنشان کرد: دشمنانِ تروریست و آمریکا در سال‌های گذشته سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس را ترور کردند در حالی‌که این عزیزان با تروریست‌ها در سوریه مبارزه می‌کردند.

وی با اشاره به حضور همیشه در صحنه مردم در دفاع از ارزش‌ها، آرمان‌های شهدا و انقلاب اسلامی اضافه کرد: امسال در چهل و چهارمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی بار دیگر نشان می‌دهیم که راه شهدا زنده است و در کنار مقام مظعم رهبری و تحت ولایت رهبر و پای انقلاب هستیم.

استاندار گیلان با بیان اینکه در جشن سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی بار دیگر با وحدت، اقتدار ملی خود را به رخ می‌کشیم تصریح کرد: همه باید در جهاد تبیین همکاری کنند ضمن اینکه بیان دستاوردهای انقلاب اسلامی در گیلان در دستور کار قرار گیرد.

عباسی با تاکید بر اینکه اقدامات انجام شده در بخش‌های مختلف از جمله پسماند و تفکیک زباله از مبدا به مردم اطلاع‌رسانی شود، افزود: 700 روستای گیلان تفکیک زباله از مبدا را اجرا کردند.   

وی با تاکید بر فعال شدن بیش از پیش کانون‌های فرهنگی، آموزشی و پرورشی در استان گیلان اظهار کرد: عموم مردم باید با دستاوردهای نظام اسلامی بیشتر آشنا شوند.

نماینده عالی دولت در استان گیلان با بیان اینکه جنایت و خیانت‌های رژیم طاغوت برای مردم بیان شود افزود: در آن زمان، بسیاری از روستاها از امکانات رفاهی و امتیازات آب، برق و گاز برخوردار نبودند و پول نفت هم به جیب مستشاران آمریکایی می‌رفت.

عباسی با اشاره به برنامه‌های دشمن در حوزه خانواده و زن تصریح کرد: بانوان ما در بخش‌های مختلف علمی، فرهنگی، کشاورزی و صنعتی نقش‌آفرین هستند از این‌رو باید حضور بانوان و نقش علماء، روحانیون و سپاه را برجسته و پررنگ‌تر کنیم.

نماینده عالی دولت در استان گیلان به سفر دستیار ویژه رییس‌جمهور روسیه به گیلان اشاره و بیان کرد: ایگور لویتین دستیار ویژه رییس جمهور روسیه به گیلان آمد تا این استان را به عنوان مرکز ثقل تجارت جهانی قرار دهیم و اجرای راه‌آهن هم می‌تواند گامی موثر در پیشبرد برنامه‌های مشترک ایران و روسیه باشد.

ایام‌الله دهه فجر‌ بهترین فرصت برای ارائه دستاوردهای نظام جمهوری اسلامی است

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان نیز در این جلسه با تأکید بر همکاری دستگاه‌های اجرایی در برگزاری هرچه باشکوه‌تر برنامه‌های ایام‌الله دهه فجر در گیلان اظهار داشت: ایام‌ الله دهه فجر، جشن ملی مردم مسلمان و انقلاب ایران است.

حجت‌الاسلام اشجری با تاکید بر اهمیت بزرگداشت مناسبت‌های انقلاب اسلامی، تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار اخیر خود با مردم قم در 19 دی فرمودند راهبرد جریان باطل کتمان یا کم‌رنگ کردن ایام‌الله است و اینکه نگذارند این روزها زنده بماند.

وی شعار دهه فجر امسال را «ایران استوار، 44 سال افتخار» اعلام کرد و افزود: ایجاد نشاط اجتماعی، امیدآفرینی و نمایش دستاوردها و پیشرفت‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی در عرصه‌های علمی، سیاسی، نظامی، اقتصادی و فناوری از مهم‌ترین اهداف ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی است.

وی بر زمینه‌سازی مشارکت مردم به ویژه جوانان و نوجوانان در بزرگداشت ایام‌الله دهه فجر تاکید کرد و گفت: مشارکت حداکثری مردم در جشن‌های پیروزی انقلاب اسلامی و حمایت از هسته‌های مردمی در بزرگداشت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی از سیاست‌ها و خط‌مشی‌های اجرایی مهم ستاد دهه فجر است.

اشجری خاطرنشان کرد: نخبگان استان از فرصت دهه فجر به‌منظور شبهه‌زدایی اذهان جوانان و نوجوانان و ارائه دستاوردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی با بهره‌گیری از ابزار هنر استفاده کنند.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان ضمن محکومیت اقدام پارلمان اروپا مبنی بر اعلام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به عنوان گروه تروریستی، تصریح کرد: این اقدام نسنجیده و نابخردانه نشان‌دهنده عمق کینه و خشم فراوان غرب از اثرگذاری این نهاد انقلابی است.

وی با بیان اینکه پارلمان اروپا پس از ناکامی در تشدید آشوب‌های اخیر درصدد انتقام از مردم شریف ایران برآمده است، افزود: ملت بزرگ ایران پاسدار اندیشه‌های ناب امامین انقلاب و آرمان والای شهدای گرانقدر هستند و تا آخرین نفس در مقابل دسیسه‌های دشمنان ایستادگی خواهند کرد.