رئیس سازمان حفاظت محیط زیست : مافیای زباله دیگر جایگاهی ندارد/ مدیریت پسماند به باندی مافیایی با سرمایه‌ای کثیف تبدیل شده بود

شنبه 10 تیر 1402 ساعت 12:12
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست : مافیای زباله دیگر جایگاهی ندارد/ مدیریت پسماند به باندی مافیایی با سرمایه‌ای کثیف تبدیل شده بود

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست بیان کرد: در حال حاضر در سامانه محیط زیست، «مبدا، محل عبور و مقصد» پسماندها کاملاً رصد می شود و از این پس موضوع مافیای زباله جایگاهی ندارد.

پسماند ایران : علی سلاجقه در پاسخ به پرسش شفقنا درباره مافیای زباله و مدیریت پسماند کشور، گفت: پس از تشکیل ستاد پسماند کشور، جلسات متعددی در این خصوص تشکیل شد و برنامه های جامعی هم برای کل کشور و هم برای منطقه سراوان در دستور کار قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه مدیریت پسماند کشور به یک باند مافیایی با سرمایه‌ای کثیف تبدیل شده بود، اظهار داشت: دولت با حمایت وزارت کشور به بحث پسماند پرداخته است. و آنچه در سراوان اتفاق افتاده یک برنامه چهار ساله است که در این برنامه حل مشکل پسماند منطقه دیده شده است.

پیش از این آقای سلاجقه درباره پسماند منطقه سراوان گفته بود: از ۶۰ سال قبل پسماند در جنگل‌های سراوان جمع‌شده و هر روز هم به میزان آن افزوده می‌شود که همین امر تمام منابع آب و خاک را از بین برده‌است.

وی بیان کرد: قبلاً درخصوص مالکیت پسماندها بحث هایی مطرح بود مبنی بر اینکه مالکیت پسماند برای شهرداری ها یا بخش خصوصی است که این موضوع در معاونت حقوقی ریاست جمهور از جنبه حقوقی مطرح شد و خوشبختانه مساله حل شد.

اخبار مشابه