اقدامات مدیریت پسماند در کشتارگاه دهدشت انجام شد

یکشنبه 23 اردیبهشت 1403 ساعت 23:33
اقدامات مدیریت پسماند در کشتارگاه دهدشت انجام شد

رییس محیط زیست کهگیلویه گفت: اقدامات زیست محیطی جدیدی در کشتارگاه دهدشت به منظور رفع مشکلات فاضلاب و پسماند انجام شده است.

پسماند ایران : روح الله عزیزی در حاشیه بازدید از کشتارگاه دهدشت در گفت و گو با خبرنگار مهر، افزود: پس از صدور اخطاریه‌های متعدد از سوی محیط زیست شهرستان و استان و همچنین طرح شکایت علیه شهرداری به دلیل نگرانی‌های زیست‌محیطی، اقدامات قابل توجهی در کشتارگاه محلی دهدشت انجام شده است.

وی مشکلات اصلی را مربوط به دفع غیراصولی فاضلاب و پسماندهای ناشی از کشتار دام دانست و تصریح کرد: پیش از این، ضایعات در مخازن سپتیک تانک به شیوه‌ای نامناسب دفن می‌شدند که این امر خطر آلودگی منابع آب زیرزمینی و بروز مشکلات بهداشتی را به همراه داشت.

رئیس محیط زیست کهگیلویه با اشاره به اجرای اقدامات اصلاحی، خاطر نشان کرد: یک چاه جاذب بی‌هوازی با استفاده از آهک ساخته شده است که به بهبود فرآیند تصفیه فاضلاب کمک می‌کند.

عزیزی این روش را موجب کاهش بار آلودگی دانست و گفت: همچنین این مهم به کاهش بوی نامطبوع ناشی از فاضلاب کمک می‌کند.

وی اذعان داشت: هنوز برخی از کارهای جزئی برای رسیدن به استانداردهای مورد اقدام که شامل بهبود سیستم‌های جمع‌آوری و دفع پسماند و تقویت زیرساخت‌های مربوط به مدیریت زباله‌های خطرناک است، باقی مانده است.