آرشیو محتوا | پسماند ایران

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش خبر داد: طرح کاغذهای ماندگار در جهت تامین مدارس اصفهان به کار گرفته می‌شود

برداشتن گام‌های عملی در جهت اجرایی‌شدن شعار سال ۱۴۰۲ و جلوگیری از اتلاف سرمایه ملی و کاهش مصرف انرژی و ذخیره آن، از دیگر اهداف ابلاغ شیوه‌نامه کاغذهای ماندگار به استان‌ها است.

نهضت ملی کاهش آلودگی‌های پلاستیکی

مدیرکل دفتر مدیریت پسماند سازمان محیط زیست گفت: میکروپلاستیک‌ها به عنوان آلاینده‌های نوپدید هستند و با انجام تحقیقات و آنالیز‌ها مشخص شده است که به راحتی وارد زنجیره غذایی می‌شوند و محیط زیست را بسیار آلوده می‌کنند.

تصویب انتقال محل دفن زباله ملکان در کمیسیون ارزیابی محیط زیست استان/ محل فعلی دفن زباله تهدیدی جدی برای بهداشت و سلامت عمومی است

رئیس اداره محیط زیست ملکان از تصویب انتقال محل دفن زباله ملکان در کمیسیون ارزیابی محیط زیست استان و شورای تامین شهرستان خبر داد و بر تسریع در انتقال این محل به محل جدید تاکید کرد.

به دنبال مدیریت پسماند با استفاده از پلاسما در لرستان هستیم

مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان گفت: به دنبال مدیریت پسماند با استفاده از پلاسما در استان هستیم و در این زمینه با شهرداری‌ها هم مکاتبات و جلساتی را داشته‌ایم.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان زنجان: تنها ۵ درصد زباله‌های شهری زنجان بازیافت می‌شود

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان زنجان به تفکیک زباله از مبدا تاکید کرد و گفت: تنها ۵ درصد زباله‌های شهری بازیافت می‌شود.

گزارشی از پنجاهمین سالگرد تاسیس برنامه محیط زیست ملل متحد؛

اندرسن: بازیافت پلاستیک یک فریب است، تولید را کاهش دهید/ در معرض پلاستیک ترین گونه جهان هستیم

قالیباف :معضل زباله‌های سواحل گیلان بدون هزینه و ظرف ۳ سال قابل حل است

محمد باقر قالیباف در جلسه شورای اداری شهرستان رودبار گفت : بحث مدیریت زباله سواحل گیلان نیز از جمله مواردی است که با وجود اینکه قابل حل است اما حدود 50 سال است ادامه دارد.

تولید سالانه ۱۸۵ هزارتن پلاستیک در ایران

مدیرکل دفتر مدیریت پسماند سازمان حفاظت محیط زیست به مناسبت روز جهانی محیط زیست با اشاره به سهم آلودگی‌های پلاستیکی در محیط زیست به تشریح آیین‌نامه کاهش مصرف پلاستیک و میکروپلاستیک‌ها پرداخت.

سرپرست سازمان مدیریت پسماند شهرداری رشت معارفه شد

علی مقصودی ضمن تاکید بر اهمیت حوزه آموزش شهروندی تصریح کرد: سازمان مدیریت پسماند شهرداری سازمانی تعطیل بردار نیست و باید به شکل شبانه روزی به فعالیت خود ادامه دهد.

شهردار: سالانه هزار میلیارد تومان صرف زباله‌های شیراز می‌شود

شهردار شیراز با اشاره به اینکه طی یک‌سال تنها برای جمع‌آوری، دفن و تفکیک زباله‌های این کلانشهر بیش از هزار میلیارد تومان هزینه می‌شود، گفت: این هزینه‌ به جز موارد زیرساختی پروژه‌های عمرانی در سایت تفکیک زباله است.

روزانه ٢۴٠ تن زباله خشک توسط شهروندان مشهدی تفکیک می‌شود

عضو شورای اسلامی شهر مشهد گفت: روزانه حدود ۵۰۰ تن زباله خشک در شهر مشهد تولید که ۲۴۰ تن از این میزان توسط شهروندان تفکیک و از طریق مبادی مختلف جمع‌آوری می‌شود.

رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران خبر داد: استقرار ۴۵۰ پاکبان و نصب ۱۰۰ مخزن زباله در حرم امام خمینی (ره) و رینگ‌های اطراف آن

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران اقدامات این سازمان برای برگزاری مراسم سی‌وچهارمین سالگرد ارتحال ملکوتی امام خمینی (ره) را تشریح کرد.

پایش سلامت کارکنان حوزه پسماند خشک در اصفهان

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان با اشاره به اهمیت و ضرورت ارتقای سطح سلامت کارکنان شاغل در هر مجموعه گفت: این سازمان نسبت به پایش سلامت ویژه کارکنان حوزه جمع‌آوری پسماند خشک اقدام کرده است.

«دورریز مواد غذایی» در صدر پسماندهای تهران

۶۴ درصد از پسماندهای شهر تهران را دورریز مواد غذایی و پسماند تر تشکیل می‌دهد.

آموزش مفاهیم بازیافت به ۵۰ هزار دانش‌آموز مشهدی

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری مشهد گفت: طی سال تحصیلی جاری به بیش از ۵۰ هزار دانش‌آموز در زمینه بازیافت و پسماند آموزش داده شد.

تصفیه خانه شیرابه زباله در سایت پسماند پاکسار احداث می شود

رییس سازمان مدیریت پسماند شهرداری قزوین از احداث تصفیه خانه شیرابه زباله در سایت پسماند پاکسار خبر داد.

رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری کرج خبر داد؛ جمع آوری روزانه ۱۰ تن زباله عفونی در کرج

رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری کرج با بیان اینکه روزانه بیش از 10 تن زباله عفونی در سطح شهر تولید و جمع آوری می شود، گفت: این سازمان بیش از دو هزار مرکز درمانی و کلینیکی را تحت پوشش خدمات جمع آوری زباله های عفونی قرار داده است.

مدیرعامل مدیریت پسماند گلستان: پسماند دپو شده در اطراف سایت پردازش آق قلا با خاک پوشیده می شود

مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند گلستان گفت: زباله ها و پسماند دپو شده در اطراف سایت پردازش آق قلا با خاک پوشانده می شوند.

حفظ سرمایه های ملی با ارتقا فرهنگ مدیریت پسماند 

سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان مرکزی از برگزاری دوره آموزشی مدیریت پسماند، به منظور ارتقاء رتبه آموزشی و به روز آوری دانش زیست محیطی کارکنان این اداره کل، در راستای تحقق اهداف مدیریت سبز خبرداد.

به همت سازمان مدیریت پسماند شهرداری کرج؛ مسابقه نقاشی ویژه دختران در حوزه پسماند برگزار می شود

مسئول روابط عمومی سازمان مدیریت پسماند شهرداری کرج از برگزاری مسابقه نقاشی ویژه دختران در حوزه پسماند ویژه دهه کرامت خبر داد و گفت: علاقه مندان می توانند آثار خود را علاوه بر نقاشی، در قالب های داستان، شعر و نکات پندآموز نیز ارسال کنند.

فروش زباله‌های دریایی در یک حراجی

عروسک های ترسناک و پری‌ دریایی از جنس فایبرگلاس میان زباله‌هایی هستند که از دریا گرفته شده و در یک بازار عجیب ساحلی به حراج گذاشته شده‌اند.

احداث زباله‌سوز بیمارستانی در آرادکوه/ اپلیکیشن جمع‌آوری پسماند چیست؟

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهر تهران در خصوص احداث زباله‌سوز بیمارستانی در آرادکوه، گفت: در ماه جاری فراخوان احداث داده می شود.

تاکید سلاجقه بر اولویت‌بندی اقدامات مورد نیاز برای مدیریت پسماند سراوان

 معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست تاکید کرد برای تعیین تکلیف پسماند سراوان در رشت باید اقدامات مورد نیاز برای مدیریت آن، اولویت بندی شود.

وزیر کشور نسبت به فیش‌ حقوقی نجومی در شهرداری تهران واکنش نشان داد.

واکنش وزیر کشور به فیش‌‌ حقوقی ۱۰۶ میلیون تومانی در شهرداری تهران: نیاز به بررسی دارد که آیا این فیش برای یک ماه است یا چند ماه

نشستی برای آموزش مدیریت پسماند به دانش آموزان گیلانی

راهکار‌های ترویج مدیریت پسماند در مدارس گیلان امروز با حضور نمایندگان آموزش و پرورش و شهرداری‌های گیلان در رشت بررسی شد.

دانش‌آموزان منطقه ۸ تحت پوشش آموزش بازیافت قرار گرفتند

در آستانه پایان سال تحصیلی، آموزش پسماند با محوریت مدیریت پسماند، معرفی غرف، روش‌های کاهش شیرابه، معرفی پسماند ویژه و خطرناک برای ۳۵۰۰ دانش‌آموز به پایان رسید.

رییس کمیسیون محیط زیست شورای شهر تهران: کلنگ احداث شهرک «پسماند و بازیافت در تهران» تا پایان سال به زمین می‌خورد

رییس کمیسیون محیط زیست شورای شهر تهران از بر زمین خوردن کلنگ احداث شهرک «پسماند و بازیافت در تهران» تا پایان سال جاری خبر داد.

مدیر کل دفتر بررسی و مقابله با آلودگی های دریایی خبر داد: احداث مراکز تفکیک، بازیافت و استحصال انرژی از زباله ها در شمال کشور

امید صدیقی: احداث مراکز تبدیل و بازیافت زباله در مناطق ساحلی شمال، از آستارا تا بندر ترکمن در سال جاری اجرا خواهد شد.

کارگاه‌های غیرمجاز بازیافت حاشیه زاینده رود پلمب شد

پسماند ایران، دادستان فلاورجان به دنبال گزارش خبرگزاری مهر درزمینه فعالیت کارگاه‌های غیرمجاز بازیافت درحاشیه زاینده رود امروز درمحل این کارگاه‌ها حضور یافته و دستور پلمب این کارگاه‌ها را صادر کرد.

آموزش طرح تفکیک پسماند در سازمان هواشناسی کشور

اداره بازیافت شهرداری منطقه۹ نسبت به آموزش و بازدید از اجرای طرح تفکیک در سازمان هواشناسی کشور خبر داد.

مدیریت پسماند در شهر قزوین هوشمند شود

نایب‌رئیس شورای شهر قزوین گفت: با توجه به میزان وسعت کار در حوزه مدیریت پسماند شهر قزوین ضرورت دارد تا هوشمندسازی در این حوزه بیش از گذشته پیگیری و اجرا شود.

روایت یک روز کار کودکان در کارگاه تفکیک زباله

پنج، شش تا از بچه‌ها اینجا کار می‌کند و من سرپرستشان هستم. این بچه‌ها را خودم آورده‌ام پیش من کار کنند تا یه لقمه نان برای خودشان و خانواده‌هایشان بشود

شهردار: ارتفاع زباله در سایت دفن پسماند دزفول به هشت متر رسیده است

سند چشم‌انداز پنج ساله شهرداری دزفول بر اساس ظرفیت‌های علمی مراکز دانشگاهی شهرستان و بهره‌گیری از ظرفیت کارشناسی تدوین می‌شود.

شهردار بجنورد:سالانه ۴۸۰ میلیارد ریال از بودجه شهرداری صرف جمع‌آوری زباله‌های شهری می‌شود

شهردار بجنورد با اشاره به اینکه روزانه بیش از ۱۳۵  تن پسماند شهری در بجنورد جمع آوری می‌شود، گفت: مدیریت پسماند شهری سالانه بیش از ۴۸۰ میلیارد ریال از بودجه شهرداری را می‌بلعد

جزئیات ساماندهی سگ‌های ولگرد در ۲۲ منطقه تهران در مدت یک ماه اعلام شد

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران از اجرای طرح ویژه ساماندهی سگ‌های ولگرد و بی‌صاحب در ۲۲ منطقه تهران خبر داد و گفت: طی یک طرح ویژه و عملیاتی، اکیپ‌های جمع‌آوری ظرف مدت زمان یک ماه اقدامات لازم را در خصوص ساماندهی سگ‌ها انجام می‌دهند.

تشکیل کارگروه مدیریت پسماند در شهرستان مرودشت

اولین جلسه کارگروه پسماند به منظور اجرای مصوبات جلسات قبل، با حضور اعضا ذیربط در شهرستان مرودشت برگزار شد و در این کارگروه برای مدیریت بهينه پسماند تولیدی شهرستان مرودشت و روستاهای تابعه آن تصمیم گیری شد.

کشف میکروب‌هایی که در دمای ۱۵ درجه سانتیگراد پلاستیک‌ می‌خورند

انشمندان معتقدند که این تحقیق «بسیار ارزشمند» است و می‌تواند تاثیر زیادی بر بازیافت پلاستیک در آینده داشته باشد.

تفکیک زباله از مبدأ در ۸۰۰ دهیاری گیلان

مدیرکل دفتر امور روستایی و شورا‌های استانداری گیلان از اجرای طرح تفکیک زباله از مبدأ در ۸۰۰ دهیاری استان خبر داد.

راه‌اندازی ۲۰ ایستگاه جمع آوری پسماند خشک در سطح شهر چابهار

مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری‌های چابهار و کنارک از راه‌اندازی ۲۰ ایستگاه در سطح شهر چابهار به منظور جمع آوری پسماند خشک خبر داد.

برخورد قاطع با عاملان رهاسازی پسماند‌های کارگاهی و تجاری در چابهار

سرپرست مدیریت امور شهری و روستایی سازمان منطقه آزاد چابهار از برنامه‌ریزی منسجم برای پاکسازی سیما و منظر شهری و برخورد قاطع با عاملان رهاسازی پسماند‌های کارگاهی و تجاری در این منطقه آزاد خبر داد.

عضو کمیسیون سلامت شورای شهر تهران عنوان کرد آلودگی‌های ناشی از مخازن زباله فعلی در تهران/کاور مخازن زباله بهترین راهکار

عضو کمیسیون سلامت، خدمات شهری و محیط زیست شورای شهر تهران در مورد کاور جدید مخازن زباله در پایتخت توضیحاتی ارائه کرد.

برنامه‌های شهرداری تهران برای ساماندهی سگ‌های ولگرد/نقطه‌گذاری مکان‌های تجمع سگ‌ها در پایتخت

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران نحوه شناسایی و ساماندهی سگ‌های ولگرد در پایتخت را تشریح کرد.

دولت سیزدهم سراوان پاک را برای گیلان به یادگار بگذارد

نمایندگان استان گیلان در حال پیگیری اعتبارات لازم برای سروسامان دادن پسماندهای سراوان هستند، این پسماندها مشکلات عدیده‌ای برای مردم ایجاد کرده است.

طرح جامع پسماند سیر مراحل ابلاغ را طی کرد

معاون خدمات شهری شهرداری تهران از تصویب طرح جامع پسماند خبر داد و گفت: مهم‌ترین دستاوردهای این طرح می‌توان به افزایش مشارکت شهروندان در کاهش تولید پسماند، تفکیک از مبداء، حذف زباله‌گردی، بازیابی حداکثری منابع است.

معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان مرکزی: حذف زباله گردی در اراک نیازمند برنامه است/شهرهای بزرگ به سمت حذف مخازن زباله رفته اند

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان مرکزی گفت: حذف مسئله زباله گردی در اراک نیازمند یک برنامه است.

تولید روزانه ۲۴ تن پسماند بیمارستانی در مشهد | بالاترین رتبه تفکیک زباله درکشور در اختیار مشهد

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری مشهد گفت: روزانه در مشهد ۲۴ تن پسماند بیمارستانی تولید می‌شود که طی فرآیندی پس از بی خطر سازی امحاء می شوند، در حال حاضر مشهد بالاترین رتبه تفکیک زباله را در کشور دارد.

شهردار کاشان:بوستان‌های کاشان میزبان جشنواره «شهر خوب، شهروند خوب» می‌شود

این حرکت فرهنگی و اجتماعی از ۲۸ اردیبهشت ماه آغاز شده و تا ۲۱ تیرماه ادامه می‌یابد.

مدیرکل محیط زیست استان قزوین خبر داد؛ تأمین اعتبار برای رفع مشکلات زیرساختی سایت پسماند محمدآباد

مدیرکل محیط زیست استان قزوین از تأمین اعتبار برای رفع مشکلات زیرساختی سایت پسماند محمدآباد خبر داد.

مخازن زباله جدید تهران چه شکلی هستند و چه کاربردهایی دارند؟

معاون امورمناطق‌ سازمان‌مدیریت‌پسماند شهرداری‌تهران با پرداختن به مخازن زباله کاوردار تاکید کرد: این طرح یک ایده آزمایشی است که به صورت پایلوت اجراشده و پس از بررسی‌های لازم در مورد اجرای آن در سطح شهر تصمیم‌گیری می‌شود.