آرشیو محتوا | پسماند ایران

تمدید پروانه استاندارد آزمایشگاه کنترل کیفیت مدیریت پسماند اصفهان

معاون برنامه‌ریزی و پژوهش سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان از تمدید پروانه استانی استاندارد ایزو ۱۷۰۲۵ آزمایشگاه کنترل کیفیت سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان خبر داد.

مدیریت پسماند ضایعات آلمان با کامیون‌های هیدروژنی

فرایبورگ، کلانشهری در جنوب غرب آلمان تا سال ۲۰۳۰ بیش از ۶۴ درصد کامیون‌های حمل مواد پسماند شهر را با نوع هیدروژنی جایگزین خواهد کرد.

بخش خصوصی مخالف نقض حقوق مالکیت در طرح اصلاح قانون مدیریت پسماند است

کارشناسانی که طرح «اصلاح قانون مدیریت پسماند» را طراحی کرده‌اند، حقوق مالکیت مصرح در قانون اساسی و قانون مدنی را نقض کرده‌ و بخش خصوصی مخالف این موارد است.

بحران محیط زیست به دنبال سیل بی سابقه در آلمان

سیل مخرب آلمان که در ۶۰ سال گذشته بی سابقه بوده، این کشور را با کوهی از زباله ها- از یخچال های شکسته گرفته تا خودروهای تخریب شده- مواجه کرده است.

زیرساخت‌های اسقاط 11 میلیون موتورسیکلت فرسوده مهیا نیست

نایب رئیس انجمن اسقاط و بازیافت خودروهای فرسوده ضمن اشاره به وجود 11 میلیون موتورسیکلت فرسوده در کشور گفت: برای از رده خارج سازی این موتورسیکلت‌ها طرح‌هایی ارائه شده اما زیرساخت‌های اجرایی آن فراهم نیست.

رفع مشکل دفع پسماند شهرستان سلماس

رئیس اداره حفاظت محیط زیست سلماس گفت: دومین جلسه کارگروه مدیریت پسمانداین شهرستان در سال جاری با محوریت تعیین محل جدید دفن زباله برگزار و از این طریق مشکلات پسماند این شهرستان نیز رفع می‌شود.

کنفرانس بین المللی برند سبز

با حضور و با حمایت و پشتیبانی بخش  حاکمیت  دولت و بخش  خصوصی و با همکاری متخصصین و سازمانهای بین المللی و نگاه ویژه به ذی نفعان آینده گان  و با برگزاری شش پنل تخصصی در 13 مرداد ماه سال جاری در تهران برگزار میگردد.

کنفرانس بین المللی برند سبز

با حضور و با حمایت و پشتیبانی بخش  حاکمیت  دولت و بخش  خصوصی و با همکاری متخصصین و سازمانهای بین المللی و نگاه ویژه به ذی نفعان آینده گان  و با برگزاری شش پنل تخصصی در 13 مرداد ماه سال جاری در تهران برگزار میگردد.

عقیم سازی سگ های بلاصاحب کرج برای کاهش جمعیت انجام شد

 جمعیت سگ های بلاصاحب واقعا زیاد است اما نیازمند راهکار استانی و همفکری مسئولین در دستگاه ها است تا شرمنده هم استانی های عزیزمان نباشیم.

اجرای طرح تفکیک پسماند از مبدأ در یزد

طرح تفکیک پسماند از مبدأ با هدف محافظت از محیط زیست در یزد اجرایی شده است.

زن تهرانی نوزادش را داخل سطل زباله انداخت

زن تهرانی نوزادی را که در دست داشت به دلایل نامعلومی به سطل آشغال پرتاب و از صحنه جرم متواری شد.

اجرای طرح جمع آوری پسماند و بازیافت زباله های خشك از مبداء در باقرشهر

طرح جمع آوری پسماند و بازیافت زباله های خشک از مبداء با نظارت شهرداری باقرشهر اجرا می گردد.

اجرای مدیریت مشارکتی پسماند در نکا

شهردار نکا از اجرای مدیریت مشارکتی پسماند در این شهر خبر داد.‏

عقیم‌سازی سگ‌های بی‌پناه ارومیه در مجهزترین پناهگاه حیوانات شمالغرب کشور

پناهگاه حیوانات بی‌پناه سازمان مدیریت پسماند شهرداری ارومیه بزرگترین و مجهزترین پناهگاه موجود در سطح شمالغرب کشور است که دارای بخش‌های ویژه از جمله اتاق عمل جهت درمان، واکسینه‌کردن وعقیم‌سازی سگ‌ها توسط دامپزشک است.

به روز رسانی تبلیغات محیطی ایستگاه های بازیافت با موضوع کاهش مصرف پلاستیک

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان از طرح تعویض تبلیغات محیطی ایستگاه های بازیافت و خودروهای جمع آوری پسماند خشک با محوریت آموزش های مربوط به کاهش مصرف پلاستیک خبر داد.

تولید پلاستیکی که در معرض آفتاب و هوا تجزیه می‌شود

دانشمندان نشان دادند که پلاستیک پی‌دی‌کی می‌تواند بازسازی و حتی به ماده باکیفیت‌تری «بازیافت» شود

مدرسه‌ای در هند به جای شهریه از بچه‌ها پلاستیک می‌گیرد!

ما ایده «شهریه پلاستیکی مدرسه» را آغاز کردیم تا والدین را مجبور به همکاری کنیم. مدرسه قبل از این سیاست رایگان بود.

برگزاری وبینار آموزشی مدیریت مصرف پلاستیک برای کارکنان کانون استان قزوین

پیرو تفاهم‌نامه بین کانون و سازمان مدیریت پسماند شهرداری قزوین، یک وبینار آموزشی با موضوع مدیریت مصرف پلاستیک برای مربیان و کارکنان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان قزوین برگزار شد.

سایت امحای پسماندهای صنعتی البرز هر چه سریع تر راه اندازی شود

معاون هماهنگی امور عموانی استانداری البرز خواستار تسریع در راه اندازی سایت امحای پسماندهای صنعتی و ویژه و اجرای برنامه های مدیریت پسماند و ساماندهی مراکز دفع نخاله های ساختمانی در استان شد.

مدیریت پسماند‌های عفونی در دزفول با رویکردی نوین

معاون عمرانی فرمانداری ویژه دزفول گفت: استفاده از فناوری‌های نوین در مدیریت پسماند‌های عفونی منجر به ارتقای کیفیت بهداشت و حفظ محیط زیست می‌شود.

واکسیناسیون و عقیم سازی سگ‌های بلاصاحب شهرکرد

رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری شهرکرد گفت: در بودجه سال جاری اعتباری برای کنترل سگ‌های بلا صاحب در شهر پیش بینی شد تا کارهای زنده گیری، واکسیناسیون، درمان، عقیم سازی و … و در نهایت آزاد سازی صورت گیرد.

برنامه‌های آموزشی شهرداری اصفهان در هفته بدون پلاستیک

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان از برگزاری مجموعه برنامه‌های فرهنگی آموزشی متنوع برای گروه‌های مختلف اجتماعی به مناسبت روز بدون پلاستیک با مشارکت کارگروه های مختلف ستاد اجرایی پیشگیری و پایش بهینه مصرف پلاستیک خبر داد.

تفکیک زباله از مبدا نیازمند فرهنگ سازی است

تفکیک زباله از مبدا دارای چندین مزایا است: حجم زباله کم می شود، زباله های باز یافتی به چرخه اقتصاد برمی گردند و آتش سوزی کمتری رخ خواهد داد .

بازیافت ۲۵۰ تن زباله در کارخانه بازیافت شهرکرد

سرپرست سازمان مدیریت پسماند شهرداری شهرکرد با اشاره به وجود کارخانه بازیافت زباله در شهرکرد، گفت: ظرفیت کارخانه بازیافت شهرکرد ۲۵۰ تن در شبانه‌روز است که علاوه بر زباله‌های شهرکرد که حدود ۱۳۰ تن بوده، زباله‌های شهرکیان، طاقانک و بهرام‌آباد به این کارخانه ارسال می‌شود.

خرید و تجهیز ٣هزار باکس زباله شهری در تبریز

سازمان مدیریت پسماندهای شهرداری تبریز با خرید ٣هزار دستگاه باکس زباله شهری در راستای افزایش مطلوبیت امر تنظیف در خدمات شهری و پاکیزگی تبریز قدم بر می‌دارد.

رویداد "تجربه‌نگاری زیست محیطی شهروندان اصفهانی" برگزار می‌شود

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان از اجرای ویژه برنامه‌های مختلف فرهنگی و آموزشی در آستانه روز جهانی بدون پلاستیک خبر داد.

طلای کثیفی که با کم کاری شهرداری قزوین خاکستر می‌شود

مدیرکل مدیریت بحران استانداری قزوین گفت: درحالی‌که انتظار داشتیم عملیات اطفای حریق «پسماند محمدآباد» به‌صورت ۲۴ ساعته صورت بگیرد اما متوجه شدیم این عملیات فقط ۸ ساعت در طی هر روز انجام‌ می‌شد و همین امر منجر شد به طولانی شدن زمان اطفای حریق شد.

افزایش حجم تولید پسماند های عفونی در پیک چهارم کرونا در کرج

پسماند های عفونی جمع‌آوری شده با خودروهای مکانیزه و مجهز به مرکز تخلیه حلقه دره منتقل می‌شود و در لندفیل های بهداشتی جداگانه و با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی رفع می گردد.

رباتی که با زباله جعبه بسته بندی درست می کند

یک شرکت تجاری از استفاده از یک ربات برای تولید جعبه های بسته بندی با استفاده از زباله ها و انواع پسماند خبر داده است.

مسئولان گیلان در مدیریت پسماند و بحث زیست محیطی موفق نبودند

نماینده رشت و خمام در مجلس با اشاره به عملکرد ناموفق مسئولان گیلان در مدیریت پسماند و بحث زیست محیطی، گفت: عقب ماندگی ها بسیار است.

لزوم بررسی ویژه موضوع پسماند

نماینده مردم انزلی در مجلس با بیان اینکه بررسی ویژه موضوع پسماند الزامی است، گفت:موضوع پسماند مخصوصاً کارخانه کمپوست خمیران و آسیب های محیط زیستی در اولویت قرار بگیرد.

استفاده از فیلترهای سیگار برای حل دو مشکل محیط زیستی

پژوهشگران کشور با انجام یک مطالعه، راه‌حلی برای حل همزمان دو مشکل آلودگی فیلترهای سیگار و حذف فلزات سنگین از آب‌ها پیدا کردند.

حل مشکل پسماند گیلان اولویت دولت جدید باشد

 نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به اینکه ساماندهی وضعیت پسماند این استان باید اولویت دولت جدید باشد، خواستار توجه به وضعیت محیط بانان به عنوان حافظان محیط زیست شد.

افتتــــاح نخستین غرفه گلمـانــــد منطقه 15

 نخستین غرفه گلماند منطقه 15 همسو با اهداف طرح «کاپ» به منظور جلب مشارکت حداکثری شهروندان در موضوع کاهش پسماند، افزایش درصد تفکیک پسماند از مبدأ و ایجاد انگیزه برای شهروندان افتتاح شد.

ساخت مجموعه پادکست های آموزشی در سازمان پسماند شهرداری اصفهان

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان از طراحی و ساخت مجموعه پادکست های آموزشی این سازمان تحت عنوان رادیو بومرنگ خبر داد.

تولید 700 هزار تنی انواع کاغذهای بسته‌بندی در سال گذشته/ شکل گیری چرخه بازیافت کاغذ در کشور

مدیرکل صنایع نساجی، پوشاک و سلولزی وزارت صنعت، معدن و تجارت از تولید 700 هزار تنی انواع کاغذهای بسته‌بندی در سال گذشته و رشد تولیدات 2ماهه امسال نسبت به مدت مشابه در سال 99 خبر داد.

راه‌اندازی ستاد ویژه مدیریت پسماند در شهرداری رشت

شهردار رشت از راه اندازی ستاد ویژه مدیریت پسماند در شهرداری رشت خبر داد.

برنامه‌ریزی برای تبدیل پسماندهای کرج به انرژی

سرپرست سازمان مدیریت پسماند شهرداری کرج گفت: در فرایند بازیافت پسماند فقط کود کمپوست تولید می شود.

سرانه تولید زباله در ایلام، بالاتر از میانگین کشوری

مدیرکل حفاظت محیط زیست ایلام گفت: سرانه تولید زباله در این استان ۱۳۰۰گرم است که بالاتر از میانگین کشوری است.

نحوه محاسبه و اخذ بهای خدمات مدیریت پسماند اصلاح شد

اعضای شورای اسلامی شهر تهران اصلاحیه مصوبه چگونگی محاسبه و اخذ بهای خدمات مدیریت پسماند (عادی) را به تصویب رساندند.

وبینار ایمنی و بهداشت شغلی در حوزه مدیریت پسماند و خدمات شهری

وبینار آموزشی با حضور مهندس امید جابری: کارشناس ارشد مهندسی بهداشت حرفه ای برگزار می گردد

شهر بوشهر تا ۲ روز آینده از تبلیغات انتخاباتی پاکسازی می‌شود

در زمان حاضر بنرها و پوسترهای تبلیغاتی انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری و ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا در خیابان‌های اصلی این شهر جمع‌آوری شده است و تا ۲ روز آینده چهره آن به طور کامل پاکسازی می‌شود.

پاکسازی اقلام تبلیغی انتخابات از سوی ۲۰۰ پاکبان در اراک آغاز شد

سرپرست سازمان مدیریت پسماند شهرداری اراک گفت: پاکسازی اقلام تبلیغی نامزدهای انتخاباتی از محیط شهری اراک روز شنبه با مشارکت ۲۰۰ پاکبان آغاز شد.

زباله گردها، پاکسازی پوسترها را زودتر از شهرداری بجنورد شروع کردند

در حالی شهرداری بجنورد زمان جمع آوری و پاکسازی شهر از پوسترها و تراکت های تبلیغاتی نامزدها را پس از مهلت قانونی اخذ رای ( ۲ بامداد) اعلام کرد، زباله گردها اوایل شب کارشان را در جمع آوری پوسترهای کاغذی از در و دیوار شهر شروع کردند.

اجرای بهینه مدیریت پسماند با حمایت بانوان/ افزایش بازیافت‌های خانگی

افزایش چهار درصدی میانگین بازیافت پسماند در کاشان