آرشیو محتوا | پسماند ایران

۷۹هزار تن نخاله‌شهری براساس شیوه‌نامه مدیریت پسماند در اردبیل جمع‌آوری شد

پسماند ایران، شهردار اردبیل گفت: شیوه‌نامه مدیریت پسماند ساختمانی توسط شهرداری در حال اجرا است که از ابتدای سال تاکنون بیش از ۷۹هزار تن نخاله از سطح شهر جمع‌آوری شده است.

دریافت استاندارد ملی ایزو ۱۷۰۲۵ برای آزمایشگاه کنترل کیفیت سازمان پسماند

مسئول فنی آزمایشگاه سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان از بسترسازی و انجام اقدامات اولیه به منظور دریافت گواهینامه ملی ایزو ۱۷۰۲۵ برای آزمایشگاه این سازمان تا پایان امسال خبر داد.

اقدام مناسب تری در خصوص پسماند‌های کرونایی باید انجام شود

نشست تخصصی مدیریت پسماند‌های بیمارستانی، با حضور مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران و جمعی از مسئولان این اداره کل برگزار شد.

 

مرکز نوآوری در حوزه مدیریت پسماند راه‌اندازی می‌شود

معاون پژوهشی دانشگاه شهید بهشتی با بیان اینکه این دانشگاه از شرکت‌های نوآور دانش بنیان حمایت می‌کند، گفت: نخستین مرکز نوآوری در مورد مدیریت پسماند با همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به زودی در پردیس دانشگاه شهید عباس پور راه‌اندازی خواهد شد.

ساخت و تولید صد انیمیشن آموزشی یک دقیقه‌ای آغاز شد

معاون سازمان مدیریت پسماند تهران گفت: ساخت و تولید یکصد انیمیشن آموزشی یک دقیقه ای با محوریت طرح کاپ در حوزه مدیریت پسماند آغاز شد.

مشکلات تسهیلات بانکی پاکبانان تبریز حل شد

 مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تبریز، گفت: با دستور شهردار تبریز، مشکلات تسهیلات بانکی از جمله موضوع ضمانت‌های ضربدی برای پاکبانان زحمتکش حل شد و این افراد از این پس می‌توانند با خیال آسوده پیگیر کارهای اداری تسهیلات خود باشند.

بی‌خطرسازی پسماندهای عفونی تمام مطب‌های مشهد تا پایان سال

یکی از مواردی که در کمیسیون پیشگیری از وقوع جرم با همکاری همه  اعضا در حال انجام است، ساماندهی و برخورد با اقدامات مداخله‌گرانه  در حوزه درمان است

تهران با «شنبه‌های بدون پسماند» زیباتر می‌شود

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران می‌گوید: تهران با «شنبه‌های بدون پسماند» زیباتر می‌شود.

آغاز فاز دوم توزیع جعبه‌های ایمن در مراکز بهداشت اصفهان

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان از رایزنی جهت اجرای فاز دوم توزیع جعبه های ایمن از طریق مراکز بهداشت شهر اصفهان خبر داد.

دور باطل مدیریت پسماند در استان‌های شمالی کشور

 مدیرکل دفتر مدیریت پسماند سازمان حفاظت محیط زیست: مدیریت پسماند در استان‌های شمالی به موضوعی حاد تبدیل شده است.

اختصاص 6000 میلیارد ریالی به پروژه‌های پسماند در مازندران

معاون عمرانی استاندار و رئیس کارگروه مدیریت پسماند مازندران از اختصاص 6000 میلیارد ریالی به پروژه‌های پسماند استان خبر داد.

برخورد و جمع‌آوری زباله‌گردها در شهر شدت می‌گیرد

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان گفت: دستور ویژه از مقام دادستانی اصفهان برای برخورد و جمع‌آوری زباله‌گردها توسط ضابطان این سازمان دریافت شده است.

نحوه جمع آوری زباله های بیماران کرونایی در منزل

عضو کمیته علمی ستاد مقابله با کرونا روش جمع آوری زباله بیماران کرونایی در منزل را توضیح داد.

کلنگ ساخت سومین کارخانه بازیافت پسماندهای ساختمانی در آبعلی زده شد

صدرالدین علیپور، مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران از کلنگ زنی سومین کارخانه بازیافت نخاله‌های ساختمانی در منطقه آبعلی خبر داد.

دفن پسماندهای الکترونیکی عواقب جبران‌‌ناپذیری برای محیط‌زیست دارد

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران گفت: دفن پسماندهای الکترونیکی عواقب جبران‌‌ناپذیری را برای محیط‌زیست به‌همراه دارد به همین دلیل در تلاش هستیم تا با اجرای طرح الکتروکاپ بازیابی و بازیافت آن را ساماندهی کنیم.

رونمایی از اپلیکیشن طرح تفکیک از مبدا در شیراز

خوشبخت از رونمایی اپلیکیشن طرح تفکیک از مبدأ خبر داد و گفت: این برنامه کاربردی در ۶ ماهه دوم سال جاری رونمایی و در منطقه چهار شهرداری به عنوان اولین منطقه پایلوت اجرایی می شود.

روزانه بیش از 10 تن پسماند خشک در سطح شهر ایلام جمع آوری می‌شود

رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری ایلام، گفت: روزانه بین 10 الی 15 تن پسماند خشک توسط شرکت پیمانکار این طرح، در سطح شهر ایلام جمع آوری می‌شود.

مرکز مانیتورینگ مدیریت پسماند شهر تهران افتتاح می‌شود

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران از افتتاح مرکز مانیتورینگ مدیریت پسماند، نصب ۵ دستگاه خوددریافت پسماند خشک در میادین میوه و تره بار و کلنگ زنی سومین کارخانه بازیافت نخاله‌های ساختمانی خبر داد.

هشت بیمارستان در قزوین اخطاریه محیط زیستی دریافت کردند

سرپرست اداره حفاظت محیط زیست شهرستان قزوین گفت: هشت بیمارستان و مرکز درمانی قزوین با توجه به عدم رعایت قوانین و مقررات محیط زیست و پروتکل های بهداشتی در خصوص مدیریت و کنترل پسماند بیمارستانی اخطاریه زیست محیطی دریافت کردند.

وجود ۱۰ مرکز جمع آوری شیرآبه‌های پسماند زباله

رئیس شورای شهر تهران بیان‌کرد: در حال حاضر ۱۰ مرکز جمع آوری شیرآبه‌های پسماند زباله در تهران داریم که هنوز به شبکه فاضلاب متصل نشده است چه خوب است.

اورامانات نیازمند احداث کارخانه بازیافت زباله شهری است

پسماند ایران :نماینده مردم اورامانات در مجلس شورای اسلامی از لزوم تامین اعتبار برای احداث کارخانه بازیافت زباله‌ در این منطقه خبر داد.

ساماندهی زباله‌گردهای ساری

رییس سازمان پسماند از ساماندهی زباله گردها در شهر ساری خبر داد و گفت: خرید ۵۰۰ مخزن زباله جدید و جانمایی آن در سطح شهر در دستور کار قرار گرفته است.

تولید ۳۵ هزار تن پسماند ساختمانی در تهران

معاون پسماند ساختمانی و عمرانی سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران از تولید ۳۵ هزار تن پسماند و نخاله‌های ساختمانی روزانه خبر داد.

مدیریت پسماند در شمال کشور بحرانی است

طی سال گذشته برنامه مدیریت پسماند در استان‌های شمالی با همکاری وزارت کشور، شهرداری‌ها و استانداری‌ها تهیه شد. در حال حاضر موضوع تامین منابع مالی برای اجرای این برنامه بسیار مهم است.

انتقال روزانه بیش از ۵۵۰۰ تن زباله به سایت دفع پسماند آرادکوه

مرکز آراد کوه در سال های گذشته اقدامات موثری در جهت بهبود وضعیت محیط زیستی خود از جمله راه اندازی سیستم تصفیه فاضلاب و نصب دستگاه RO روی سیستم به دلیل شرایط آبی منطقه، راه اندازی زباله سوز ۲۰۰ تنی و حذف دریاچه شیرابه انجام داده است.

سومین کارخانه بازیافت نخاله‌های ساختمانی ساخته می شود

معاون پسماندهای ساختمانی و عمرانی سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران گفت: در روزهای آینده کلنگ سومین کارخانه بازیافت نخاله های ساختمانی در محدوده مجتمع پردازش و دفع آبعلی به زمین می خورد.

یکهزار میلیارد تومان اعتبار برای مدیریت پسماند با اولویت استان های ساحلی اختصاص یافت

معاون محیط زیست دریایی و تالاب های سازمان حفاظت محیط زیست از اختصاص  یک هزار میلیارد تومان اعتبار برای مدیریت پسماند با اولویت استان های ساحلی خبر داد.

شیراز تنها شهری که طرح تفصیلی مدیریت پسماند را به تصویب رسانده است

ناصری گفت: شهر شیراز تنها شهری است که بر مبنای مدیریت طرح جامع پسماند، طرح تفصیلی مدیریت پسماند را با ۸۵ شرح خدمات به تصویب رسانده است.

رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری یزد: جابجایی خاک و نخاله بدون دریافت کد هویتی جرم است

بحث ساماندهی رانندگان فعال در این حوزه یک ماهی است که در دستور کار جدی سازمان مدیریت پسماند شهری شهرداری یزد قرار گرفته است.

تصفیه خانه شیرابه در محل دفن زباله سراوان رشت افتتاح شد

 تصفیه خانه شیرابه در محل دفن زباله در سراوان رشت امروز “پنجشنبه” در پنجمین روز از هفته دولت با حضور آیت الله فلاحتی نماینده ولی فقیه در گیلان و جمعی از مدیران شهرداری رشت افتتاح شد.

اقدامات انجام شده در خصوص زباله های سراوان رضایت بخش نیست

نماینده ولی فقیه در گیلان به آسیب‌های فراوانی پسماند سراوان و گلایه مردم نسبت به این موضوع و تلاش‌ها برای رفع آن اشاره و بیان کرد: اقدامات انجام شده از سوی مسئولان مورد قبول بوده اما رضایت بخش نیست.
 

وزانه بیش از یک تن زباله کرونایی در ارومیه تولید می‌شود

رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری ارومیه گفت: روزانه یک هزار و ۵۰۰ کیلوگرم زباله کرونایی در ارومیه تولید و براساس پروتکل‌های بهداشتی جمع‌آوری و دفع می‌شود.

شهرستان تالش به الگوی مدیریت پسماند ایران تبدیل می‌شود

با احداث و راه‌اندازی تأسیسات پردازش و تبدیل پسماند به انرژی، به‌روزترین فناوری مدیریت پسماند دنیا در شهر تالش در آینده‌ای نه چندان دور، این شهر به الگوی مدیریت پسماند کشور تبدیل خواهد شد.

مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری اهواز منصوب شد

طی حکمی از موسی شاعری شهردار اهواز، رضا علیجانی به عنوان مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری اهواز منصوب شد.

مديريت پسماند در شهرهای استان و انتقال به سايت البرز

پسماندهاي چهار بخش استان از اين پس در سايت البرز قم دفع مي‌شود.

مجتمع بازیافت و پردازش آراد کوه باید به محل دیگری منتقل شود

 فرماندار ویژه شهرستان ری به مشکلات زیست محیطی شهرستان اشاره کرد و گفت: مجتمع پردازش و بازیافت آراد کوه که موجب آلودگی هوا و آب های زیرزمینی بخش کهریزک و فشافویه شده است براساس نظر کارشناسان محیط زیست باید به محل دیگری منتقل شود.
 

ساخت حوضچه‌های جمع‌آوری شیرآبه سایت دفن زباله درحال اجرا است

مطالعات طراحی و اجرای این حوضچه‌ها توسط دانشگاه علم و صنعت ایران انجام شده است.

راه‌اندازی غرفه تحویل ضایعات الکترونیکی در تهران

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران گفت که برای اولین بار در کشور ۲۸ غرفه تحویل ضایعات الکترونیکی (الکتروکاپ) در پایتخت راه اندازی می‌شود.

شهرداری تنها بازیافت‌کننده‌ زباله در کشور نیست

اشکان معمارزاده اظهار داشت: تولیدکنندگان برخی از کالاها و مواد قابل بازیافت، باید عوارض بازیافت متناسب با کالای تولید شده را به چرخه بازیافت تزریق کنند.

تعطیلی فعالیت ایستگاه‌های بازیافت اصفهان در تاسوعا و عاشورای حسینی

معاون اجرایی سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان از تعطیلی فعالیت ایستگاه‌های بازیافت و خودروهای جمع‌آوری پسماند خشک در تاسوعا و عاشورای حسینی خبر داد.

شیرابه‌ها عامل اصلی آلودگی خاک و محیط زیست

مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری مشهد گفت: بیش از ۷۰ درصد پسماند‌های خانگی شهر مشهد از مواد آلی تشکیل شده که بر اساس برآوردها، حدود ۵۰ درصد این میزان پسماند، ابتدا به آب پسماند و نهایتاً پس از فعل و انفعالاتی به شیرابه تبدیل می‌شود.

محیط زیست تهران از وضعیت ناکارآمد مدیریت پسماند قدس انتقاد کرد

 مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران با انتقاد از وضعیت ناکارآمد مدیریت پسماند قدس گفت: نگاه و سیاست شهرداری به موضوع پسماند نباید صرفاً جنبه اقتصادی و درآمدزایی باشد، بلکه همواره سلامت مردم در اولویت است.

کارخانه بازیافت شهرداری کرمان راه‌اندازی خواهد شد

شهردار کرمان گفت: کارخانه بازیافت شهرداری کرمان، به‌زودی به‌روزرسانی و راه‌اندازی خواهد شد.

دستگاه زباله کوب به مدار فعالیت در دفنگاه سراوان بازگشت

به گزارش پسماند ایران، محمدباقر بشردانش گفت: این دستگاه کمپکتور پس از تعمیر در سیستم دفع زباله های سراوان مجدداً به کارگیری شده است.

نشست کارشناسی تهیه طرح جامع و تفصیلی مدیریت پسماند

نشست کارشناسی تهیه طرح جامع و تفصیلی مدیریت پسماند به منظور ارائه راهکارهای مناسب و بومی جهت استفاده از بهترین روش مدیریت پسماند و روش های دفع پسماند خانگی و نخاله های ساختمانی برگزار شد.

نیروگاه زباله سوز ساری باید تا اسفندماه افتتاح شود

نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس با بیان اینکه نیروگاه زباله سوز ساری باید تا آبان ماه امسال به بهره بردرای برسد، گفت: نهایت تا پایان امسال باید افتتاح این پروژه را جشن بگیریم، از استانداری هم درخواست میکنم که نظارت های لازم را بر روی این پروژه داشته...

جمع آوری جداگانه ماسک و دستکش از منازل نه لازم است نه امکان پذیر

علیپور گفت: جمع آوری جداگانه پسماندهای ماسک و دستکش از منازل نه لازم است نه امکان پذیر در صورت اصرار، وزارت بهداشت و سازمان محیط زیست به عنوان متولی به مساله ورود کنند.

زباله های اراک در طول روز جمع‌آوری می‌شود

 سرپرست سازمان مدیریت پسماند شهرداری اراک از اجرای طرح جمع‌آوری زباله‌های این شهر در طول روز، البته در صورت موفقیت اجرای آزمایشی خبر داد.

استان یزد پیشتاز در مدیریت پسماند‌های ویژه و صنعتی

تفاهم‎نامه همکاری در زمینه مدیریت پسماند‌ها بین ریاست جمهوری و استانداری یزد به امضا رسید.

تصفیه خانه شیرابه زباله های سراوان هفته دولت به بهره برداری می رسد

“هفته دولت” امسال تصفیه خانه شیرابه زباله های سراوان به عنوان یکی از پروژه های مهم استان گیلان و یکی از کلیدی ترین پروژه های رفع آلودگی از رودخانه های رشت، آغاز به کار خواهد کرد.