آرشیو محتوا | پسماند ایران

مدیریت پسماند و پیشگیری از آلودگی های میکروارگانسیم ها در شهرستان مهر با پشتکار دوستداران محیط زیست

لازم است امسال همه ما در جهت تحقق بخشیدن به این عنوان زیست محیطی هرکدام یک زباله از زمین برداریم

استاندار مازندران: سگ های ولگرد در مازندران معضل شده است

 استاندار مازندران با اشاره به معضل سگ های ولگرد در استان گفت: سایت برای نگهداری این حیوانات باید درنظر گرفته شود.

ضرورت ساماندهی وضعیت موجود مدیریت پسماندهای عادی در البرز

مدیرکل دفتر مدیریت پسماند سازمان حفاظت محیط زیست کشور بر ضرورت ساماندهی وضعیت موجود مدیریت پسماندهای عادی در سطح استان البرز تاکید کرد.

اجرای طرح هوشمند تفکیک زباله از مبدأ در شهرکرد

رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری شهرکرد گفت: با اجرای طرح هوشمند تفکیک زباله از مبدأ با نرم‌افزار زی‌پاس ۲۰ درصد زباله‌های خانگی قابل بازیافت است.

استاندار: چندگانگی مدیریت ، عامل وضعیت نامطلوب پسماند مازندران است

 استاندار مازندران وضعیت مدیریت پسماند استان را نامطلوب توصیف کرد و گفت: انعقاد قراردادهای جداگانه شهرداری ها با شرکت های مختلف ، عامل چندگانگی مدیریت پسماندها و در نتیجه آسیب پذیری محیط زیست استان را بدنبال داشته است.

چندگانگی مدیریت ، عامل وضعیت نامطلوب پسماند مازندران است

 استاندار مازندران وضعیت مدیریت پسماند استان را نامطلوب توصیف کرد و گفت: انعقاد قراردادهای جداگانه شهرداری ها با شرکت های مختلف ، عامل چندگانگی مدیریت پسماندها و در نتیجه آسیب پذیری محیط زیست استان را بدنبال داشته است.

بهره مندی ۹۵ هزار خانوار کرمانشاهی از طرح تفکیک زباله از مبدا تا کنون

معاون هماهنگی و نظارت بر خدمات شهری شهرداری کرمانشاه از بهره مندی ۹۵ هزار خانوار کرمانشاهی از طرح تفکیک زباله از مبدا تا کنون خبر داد.

سایت زباله شهرستان نور الگویی برای مدیریت پسماند مازندران

 استاندار مازندران با بیان این که چرخه مدیریت پسماند در سایت زباله سوز نور به طور تقریبی کامل شد، گفت: این چرخه مدیریت پسماند در تفکیک زباله از مبداء، تولید کود و تصفیه شیرابه ها بایدبه الگویی برای مدیریت پسماند در دیگر شهرهای مازندران تبدیل شود.

تولید روزانه ۱۹۰ تن پسماند عفونی، تیز و بُرنده در بیمارستان‌ها!

بسیاری از دستگاه های اتوکلاو یا همان تصفیه پسماند در بیمارستان ها کارایی مناسبی ندارند

«فرزند ایران، قهرمان زمین» گیلان پیشتاز در برگزاری رویداد کشوری دانش آموزی مدیریت پسماند

رویداد ملی پسماند شهرداری لاهیجان با عنوان «فرزند ایران، قهرمان زمین» با هدف فرهنگسازی در حوزه پسماند و تفکیک زباله از مبدا در بین دانش آموزان کشور آغاز به کار کرد.

 

تاکید رئیس کل دادگستری مازندران بر سرعت بخشی به روند اجرای پروژه تصفیه خانه سایت زباله قائم شهر

رئیس کل دادگستری مازندران و مسئولان قضایی دادگستری استان در راستای حفظ حقوق بیت المال از مرکز تصفیه خانه شیرابه سایت زباله شهرداری قائم شهر بازدید کردند.

روزانه ۱۰ تُن پسماند پزشکی در گلستان جمع‌آوری می‌شود

 استاندار گلستان گفت: روزانه ۶۰۰ تُن زباله از ۱۸ شهر و ۲۵۴ روستای غرب استان به کارخانه پسماند آق‌قلا منتقل می‌شود که بین هشت تا ۱۰ تُن آن پسماند جمع‌آوری شده از بیمارستان‌ها، آزمایشگاه‌ها، درمانگاه‌ها، کلینیک‌ها و مطب‌های پزشکی است.

تامین ۱۰۰ دستگاه مخزن زباله برای شهرک صنعتی اردبیل

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اردبیل از تامین ۱۰۰ دستگاه مخزن زباله به منظور مدیریت مکانیزه پسماند شهرک صنعتی شماره دو اردبیل خبر داد.

در دولت سیزدهم به اندازه تمام فعالیت گذشته مدیریت پسماند اقدامات موثر انجام شد

استاندار گلستان با اشاره به اهمیت مدیریت پسماند و زباله در استان اظهار کرد: در طول ۳۳ ماه گذشته و در دولت سیزدهم به اندازه تمام مدت مدیریت پسماند در استان اقدامات موثر و جهادی انجام شده است.

تصفیه‌خانه فاضلاب؛ گام نهایی برای برخط‌سازی پردازش زباله در قائمشهر

 عملیات اجرایی ساخت طرح تصفیه‌خانه خانگی سامانه پردازش زباله قائمشهر با ظرفیت ۳۵۰ متر مکعب تخلیه لجن در شبانه‌روز امروز -پنجشنبه- آغاز شد.

پاکسازی عرصه‌های طبیعی هفتکل از زباله‌های پلاستیکی

همزمان با فرارسیدن هفته محیط زیست، بخشی از مراتع و اراضی جنگلی موجود در شهرستان هفتکل از وجود زباله‌های پلاستیکی پاکسازی شد.

نخستین نشست تخصصی «نگاهی نو» به محیط زیست شهری برگزار شد

در این نشست در خصوص استفاده از پساب، آبیاری نوین، مشارکت مردم در پسماند صفر، نقش شهرداری‌ها در پسماند صفر و سایر مباحث محیط زیست بحث و تبادل نظر شد.

‌ سایت دفن زباله در خان‌زنیان راه‌اندازی می‌شود

سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی فرمانداری شیراز یکی از مصوبات نشست کارگروه مدیریت پسماند این شهرستان را راه‌اندازی سایت دفن زباله در شهر خان‌زنیان اعلام کرد.

سطل زباله‌ای به نام جنگل

 جنگل‌ها بین شهرداری‌ها و گردشگرانی که فکر می‌کنند جنگل، سطل زباله آنهاست گیر افتاده‌اند. آنها یک توجیه عجیب هم دارند؛ زباله‌ها جذب جنگل می‌شوند

وضعیت کودکان کار در ایران/ آمارها چه می گویند؟

طبق گزارش سازمان بهزیستی در مورد کودکان کار؛ بیشتر دستفروشی‌ها و گل فروشی‌ها توسط دختران انجام گرفته است و پسران اکثرا در کارهایی مانند زباله گردی و باربری فعالیت دارند.

ایمنی شغلی کارکنان سازمان پسماند مناسب نیست

عضو شورای شهر اصفهان گفت: کارکنان سازمان پسماند شرایط مناسب ایمنی شغلی ندارند.

پسماند شهرک صنعتی اردبیل مکانیزه جمع‌آوری می‌شود

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اردبیل از تامین ۱۰۰ دستگاه مخزن زباله به منظور مدیریت مکانیزه پسماند شهرک صنعتی شماره ۲ اردبیل خبر داد.

۲۰ شهردار و ۱۹۱ دهیارگیلان به کمیته انضباطی معرفی شدند

مدیرکل حفاظت محیط زیست گیلان اعلام کرد: ۲۰ شهردار به محاکم قضایی و ۱۹۱ دهیار استان در بحث مدیریت پسماند به کمیته انضباطی معرفی شدند.

استفاده از پسماندهای صنعتی ویژه در اقتصاد چرخشی

سالانه ۱۱ میلیون تن پسماند صنعتی از ۳۰۰۰ واحد صنعتی استان مرکزی تولید می‌شود

چهارمحال و بختیاری در طرح مدیریت پسماند به ۶ منطقه تقسیم شد

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری چهارمحال و بختیاری گفت: بازیافت پسماند و نصب تجهیزات در مناطق و شهرستان‌های که زیر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت دارد صرفه اقتصادی ندارد و هم‌اکنون در طرح مدیریت پسماند استان به ۶ منطقه تقسیم شده است.

طیف متنوع از بازیافت زباله‌ها در شهر همدان

 بازیافت زباله علاوه بر کاهش تولید زباله و مصرف منابع، به کاهش آلودگی محیط ‌زیست، کاهش هزینه‌های دفن زباله و بهبود کیفیت آب و هوا کمک می‌کند.

معاون وزیر دادگستری: قانون مدیریت پسماند به خوبی اجرا نشده است

معاون حقوق بشر و امور بین‌الملل وزارت دادگستری از جمع آوری ۴۵۰۰ زباله گرد از سطح شهر تهران خبر داد.

این قارچ دریایی، پلاستیک را تجزیه می‌کند

دانشمندان اخیراً نوعی قارچ دریایی را شناسایی کرده‌اند که با بهره‌گیری از تابش فرابنفش خورشید، قادر به تجزیه پلاستیک‌هاست. امید می‌رود با استفاده از این روش طبیعی، آلودگی‌های دریایی کاهش یابد.

تفکیک زباله از مبدا در شاهرود به بهره‌برداری رسید

 در مراسمی طرح تفکیک زباله از مبدا شاهرود به همت مدیریت شهری به بهره برداری رسید.

پلمب 5 واحد آلاینده غیرمجاز در شهرری

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ری از پلمب 3 واحد انبار فرآوری پوست گوسفند و 2 واحد بازیافت‌ پسماند غیرمجاز در روستای فیروزآباد این شهرستان خبر داد.

دفن زباله بدیهی‌ترین اقدام در مدیریت پسماند است

برنامه راهبردی پسماند در قانون برنامه هفتم توسعه دیده شده است.

روزانه ۱۰ میلیارد ریال صرف پاکیزگی شهر یزد می‌شود

معاون محیط زیست و خدمات شهری شهرداری یزد گفت: روزانه ۱۰ میلیارد ریال صرف جمع‌آوری زباله، رفت و روب و پاکیزگی این شهر می‌شود.

روزانه ۲۰۰ مترمکعب شیرابه در سایت انجیلسی بابل جاری می‌شود

شهرستان بابل بیش از ۶۵۰ روستا دارد که طبق بند یک اساسنامه دهیاریهای کشور، دهیاران ملزم به مدیریت زباله‌ها و حفظ محیط زیست هستند.08

کشف راهکار زیست‌محیطی برای تجزیه پلاستیک‌ها

قارچ «پارنگودنتیوم‌آلبوم» همراه با سایر میکروب‌های دریایی در لایه‌های نازکی روی زباله‌های پلاستیکی در اقیانوس زندگی می‌کند و قادر به تجزیه ذرات پلی‌اتیلن پلاستیکی (فراوان‌ترین پلاستیک در اقیانوس‌ها) است.

جانمایی سایت زباله دهدشت نیازمند بازنگری است

 امام جمعه کهگیلویه با اشاره به وضعیت نابه سامان سایت زباله گفت: جانمایی مکان دفن زباله مشکلاتی را برای مردم ایجاد کرده و محیط زیست را به مخاطره انداخته است.

سلاجقه: مکان جدید مرکز دفع زباله آرادکوه مشخص شد

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست از نهایی شدن مکان جدید مرکز دفع زباله آرادکوه خبر داد.

فقط ۳ زباله‌گاه شهری در خراسان شمالی مجوز زیست‌محیطی دارند

 رئیس اداره مدیریتی زیست محیطی آب، خاک و پسماند اداره کل محیط زیست خراسان شمالی گفت: فقط سه زباله‌گاه شهری در این استان مجوز زیست‌محیطی دارند.

هنوز طرح توجیهی «خرید زباله سوز ۶ هزار تُنی» به شورا شهر تهران ارسال نشده است

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران گفت: شهرداری تهران هنوز طرح توجیهی «خرید زباله سوز ۶ هزار تُنی» را به کمیسیون سلامت و محیط زیست و خدمات شهری شورا ارسال نکرده است.

پایان دفن زباله‌های عفونی در سجزی اصفهان

پسماند‌های عفونی تمامی مراکز درمانی و بیمارستانی در شعاع ۵۰ کیلومتر شهر اصفهان از ۱۵ اردیبهشت امسال به سایت زباله سوز کوهپایه منتقل و امحا شده است.

استاندار مازندران برای رفع معضل شیرابه زباله سوز نوشهر یک ماه مهلت داد

استاندار مازندران با اشاره به معضل شیرابه زباله سوز نوشهر،گفت: برابر زمان بندی که از شهردار نوشهر گرفته شد قرار است تا تیرماه مشکل شیرابه برطرف شود.

تلاش برای اطفا حریق سایت دفن زباله بوکان ادامه دارد

در پی آتش‌سوزی در سایت دفن زباله شیخلر شهرستان بوکان، نیروهای آتش‌نشانی و سایر واحدهای عملیاتی شهرداری این شهر از دیشب مشغول اطفا حریق و رفع خطر هستند.

اقدام مدیریت پسماند چابهار برای ایمن سازی محیط آرایشگاه‌های زنانه و مردانه

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری‌های چابهار و کنارک گفت: توزیع صندوق ایمن در تمام آرایشگاه‌های زنانه و مردانه به منظور جمع‌آوری اشیای تیز و برنده توسط سازمان مدیریت پسماند صورت گرفت و توضیحات لازم به متصدیان آرایشگاه درخصوص نحوه استفاده از آن داده شد.

عدم استقبال زباله‌گرد‌ها از استخدام در سازمان پسماند شهرداری

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران دلایل عدم استقبال زباله‌گرد‌ها از از فراخوان به کارگیری آنها در این نهاد را توضیح داد.

اولویت کاری سازمان مدیریت پسماند «فرهنگ‌سازی» است

رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری کرج گفت: فعالیت‌های دور جدید مدیریتی در سازمان مدیریت پسماند با اولویت هدف اصلی این مجموعه که در فرهنگسازی میان اقشار مختلف جامعه خلاصه می‌شود، آغاز خواهد شد.
 

آماده باش کامل عوامل نظارتی و اجرایی سازمان کنترل پسماند در مراسم ارتحال رهبر کبیر انقلاب

معاون هماهنگی و ارزیابی امور مناطق سازمان مدیریت پسماند از انجام هماهنگی لازم برای نظارت و اجرا بر انجام صحیح امور در پیش، حین و بعد از برگزاری مراسم سالگرد امام خمینی (ره) خبر داد.

اما و اگرهای سایت زباله انجیلسی بابل

از ۱۱۰ مترمکعب تولید شیرابه انجیلسی تنها ۴۰ متر مکعب آن تسویه و مابقی در طبیعت رها می‌شود؛ این شیرابه‌های روان آنچه باید بر سر طبیعت و سفره‌های زیرزمینی بیاورند آوردند.

کشف و پلمب ٣ مرکز غیرمجاز جمع‌آوری پسماند در قلب تهران

معاون خدمات شهری و محیط‌زیست شهرداری منطقه١٢ تهران از کشف و پلمب تعداد ٣ مرکز غیرمجاز جمع‌آوری و دپوی انواع پسماند خشک با هدف مبارزه جدی با پدیده شوم و ناپسند زباله‌گردی در شهر، جلوگیری از انتشار آلودگی، بروز مسائل زیست‌محیطی و افزایش میزان رضایت شهروندان خبر داد.

برگزاری نشست مدیریت سبز و پسماند در سازمان امور عشایر ایران

نشست مدیریت سبز و پسماند در سازمان امور عشایر ایران برای تعامل و همکاری های بیشتر سازمان با شهرداری در اجرای این طرح برگزار شد.

شهردار ایلام: زنده‌گیری سگ‌های بلاصاحب در ایلام توسط کادر مجرب انجام می‌شود

شهردار ایلام از زنده‌گیری سگ‌های بلاصاحب توسط کادر مجرب در سازمان مدیریت پسماند شهرداری ایلام خبر داد.