در حوزه مدیریت پسماند موفقیت چندانی نداشته‌ایم

سه شنبه 07 آبان 1398 ساعت 12:45
در حوزه مدیریت پسماند موفقیت چندانی نداشته‌ایم

در حوزه مدیریت پسماند موفقیت چندانی نداشته‌ایم

به گزارش پسماند ایران ، یک عضو شورای شهر تهران با اشاره به اینکه روزانه در تهران هشت هزار تن پسماند تولید می‌شود گفت: ما به هر دلیل در حوزه مدیریت پسماند موفقیت چندانی نداشته‌ایم.
حجت نظری در همایش رویداد بین‌المللی کلیماتون گفت: برای این رویداد بین‌المللی که یکی از رویدادهای بین‌المللی زیست محیطی در شهر است مقرر شده درباره کاهش تولید پسماند بررسی‌ها و گفت‌وگوهایی صورت بگیرد. قرار است این رویداد با حضور و ایده‌پردازی کارشناسان و متخصصان به راهکارهایی برای کاهش تولید پسماند بیانجامد.

وی با اشاره به اینکه روزانه در تهران هشت هزار تن پسماند تولید می‌شود، افزود: تولید پسماند در تهران دو برابر نرم جهانی است. به عبارتی هر تهرانی ۹۰۰ گرم در روز زباله تولید می‌کند در حالی که میانگین جهانی بین ۴۰۰ تا ۴۵۰ گرم است. یکی از برنامه‌های این رویداد بازدید از مرکز تفکیک پسماند و بازیافت پسماند آرادکوه است که در آنجا مشاهده خواهید کرد که این میزان تولید پسماند چه بر سر شهر می‌آورد.

نظری ادامه داد: ما به هر دلیل در حوزه مدیریت پسماند موفقیت چندانی نداشته‌ایم. در دو سال اخیر ما در ستاد توان‌افزایی براساس مطالبه سازمان‌های مردم نهاد تلاش کرده‌ایم بر مسئله پسماند متمرکز شویم. متأسفانه در شهری زندگی می‌کنیم که مصرف‌گرایی باعث شده تولید پسماند شهر ما را از مطلوب بودن دور کند. ممکن است در مدیریت شهری هم قصورهایی باشد اما به هر حال همه باید تلاش کنیم که شرایط را تغییر دهیم.