مخازن زباله در شهر ارومیه هوشمند سازی می شوند

شنبه 11 آبان 1398 ساعت 06:31

مخازن زباله در شهر ارومیه هوشمند سازی می شوند

احد یوسفی گفت: در شهر ارومیه بیش از ۲ هزار مخزن زباله تر وجود دارد که در نظر داریم تا این مخازن را با مخازن زیر زمینی و هوشمند جایگزین کنیم.

« احد یوسفی » در گفتگو با خبرنگار شبستان گفت: در شهر ارومیه بیش از 2 هزار مخزن زباله تر و نزدیک به یکصد دستگاه مخزن مخصوص تفکیک زباله در مرکز شهر وجود دارد که به صورت هفتگی و روزانه عملیات تخلیه و شستشوی آنها به صورت منظم صورت می گیرد.

رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری ارومیه افزود: بوی بد زباله ها و همچنین شیرآبه های حاصل از آن موجب ایجاد نارضایتی در بین مردم شده است که برای حل این مشکل، مطالعاتی را برای هوشمند سازی و ساخت مخازن زیر زمینی انجام داده ایم که با انجام این عملیات این مشکل نیز به بهترین صورت ممکن برطرف خواهد شد.

این مسئول با بیان اینکه با هوشمند سازی مخازن زباله می توان زباله ها را در مدت زمان بیشتری جمع آوری کرد، اظهار داشت: سیستم هوشمند این مخازن به نحوی عمل می کند که بعد از پر شدن مخزن، این سیستم اطلاع داده و برای تخلیه آن اقدام می شود و همچنین به دلیل زیر زمینی بودن مخازن زباله دیگر بوی بد زباله ها و شیرآبه های حاصل از آن پهره زیبای شهر را مخدوش نخواهد کرد.

وی تصریح کرد: عملیات هوشمند سازی مخازن زباله بعد از اتمام مطالعات به صورت پایلوت اجرا خواهد شد و پس از تایید تمامی مراحل به صورت انبوه در تمامی مناطق شهر ارومیه اجرا خواهد شد.

یوسفی علمی کردن مدیریت پسماند را هدف این سازمان عنوان کرد و گفت: شرکت های دانش بنیان در ارومیه توان اجرای این طرح بزرگ را دارند و دیگر نیازی برای استفاده از شرکت های خارجی و یا شرکت هایی از دیگر شهر های کشور دیده نمی شود.

رئیس سازمان پسماند شهرداری ارومیه به عملیات لای روبی رودخانه شهرچایی نیز اشاره و خاطر نشان کرد: این عملیات با هدف جاری شدن بهتر آب این رودخانه آغاز شده که عملیات لای روبی از پل قویون تا پل میثم به داتمام رسیده و پس از جمع آوری مصالح دپو شده در این محدوده، ادامه این عملیات از پل میثم تا پل 3 چشمه تا آغاز بارندگی ها به اتمام خواهد رسید.