مدیریت پسماند صنعتی در همه فرآیند‌ها

دوشنبه 13 آبان 1398 ساعت 06:21

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری نفت و گاز کارون گفت: شرکت بهره‌برداری نفت و گاز کارون به‌منظور کاهش آثار پسماند‌ها و مواد زائد، مدیریت پسماند صنعتی در همه فرآیند‌ها را اجرایی کرده است.

به گزارش پسماند ایران، غلامرضا مفیدی، اظهار کرد: فعالیت‌های زیست‌محیطی این شرکت در حوزه‌های جلوگیری از نفت‌سوزی و انتشار گاز‌های همراه نفت در هوا، دفع پساب کارخانه‌های نمک‌زدایی، اجرایی کردن مدیریت انرژی و بهینه‌سازی مصرف حامل‌های انرژی در همه فرآیند‌ها و توسعه فضای سبز انجام می‌شود.

وی افزود: به‌منظور جلوگیری از نفت‌سوزی و آلودگی محیط، با به‌کارگیری دستگاه‌های سیار فرآورش نفت و انجام ۲۴ عملیات فنی در هفت ماه امسال، از سوزاندن بیش از ۴۵ هزار بشکه نفت و رهاشدن مقادیر قابل توجهی گاز دی‌اکسید کربن در محیط، پیشگیری و نفت‌سوزی در این شرکت حذف شده است.

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری نفت و گاز کارون ادامه داد: اولویت این شرکت تزریق پساب کارخانه‌های نمک‌زدایی به چاه‌های دفعی بوده که با اهتمام مدیریت و همکاران شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب و شرکت کارون، میزان تزریق پساب این واحد‌ها در هفت ماه امسال حدود ۸۵ هزار بشکه در روز محقق شده است.

مفیدی خاطرنشان کرد: به موازات این فعالیت، ساماندهی و پاکسازی زمین‌های اطراف تاسیسات نمک‌زدایی نیز به‌طور مستمر پیگیری شده و با رهنمود‌ها و همکاری با سازمان محیط زیست استان، تاکنون حجم قابل توجهی از محوطه مجاور حوضچه‌های تبخیر نیز بهسازی شده است.

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری نفت و گاز کارون گفت: شرکت بهره‌برداری نفت و گاز کارون به‌منظور کاهش آثار پسماند‌ها و مواد زائد، مدیریت پسماند صنعتی در همه فرآیند‌ها را اجرایی کرده که بر همین اساس پسماند‌های حاصل از فرایند‌های جاری سازمان در قالب روش‌ها و الزام‌های زیست‌محیطی مانند انتقال به سیستم‌های استاندارد و مورد تائید سازمان محیط زیست امحا شده است.