مشکل بوی بد زباله‌های حلقه دره کرج حل نشده است/تغییرات مدیریتی بلای جان سازمان پسماند

پنجشنبه 04 دی 1399 ساعت 22:15

 مدیر کل محیط زیست استان البرز با بیان اینکه بوی بد زباله حلقه دره برطرف نشده است،گفت: تغییرات مکرر مدیریتی بلای جان سازمان پسماند کرج شده است.

به گزارش پسماند ایران،فردین حکیمی در جریان بازدید از مرکز دفن زباله حلقه دره در جمع خبرنگاران اظهار داشت: فعالیت کارخانه کمپوست، راه اندازی لند فیل فنی- مهندسی و تصفیه شیرابه‌ها راهکارهایی است که می‌تواند نقش مهمی در کاهش مشکلات در حلقه دره ایفا کند.

وی در خصوص بوی بدی که به دلیلی نزدیکی مرکز حلقه دره به شهرک‌های مسکونی و فرودگاه پیام در این نقاط اسشمام می‌شود، توضیح داد: این مشکل هنوز حل نشده و نمی‌توانیم آن را انکار کنیم.

حکیمی با بیان اینکه وقتی در حلقه دره دفن حداکثری زباله و بازیافت حداقلی داریم،گفت: طبیعی است که ادامه این وضعیت منجر به تولید حجم بیشتر شیرابه و در نتیجه انتشار بوی نامطبوع در محیط پیرامونی شود.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان البرز تاکید کرد: باید دو خط 250 تنی کمپوست در حلقه دره به طور کامل راه اندازی شود و در ادامه افزایش ظرفیت پردازش پسماند در این بخش به بیش از700  تن در روز برسد.

بیشتر بخوانیدورود مدعی العموم برای حل مشکلات مرکز دفن زباله "حلقه دره" کرج
فرمانده سپاه البرز از مرکز دفن زباله حلقه دره بازدید کرد+ تصاویر
ساماندهی وضعیت پساب کارخانه کمپوست "حلقه دره" پیگیری می‌شود
وی  با اشاره به ضرورت احداث تصفیه خانه ویژه تصفیه شیرابه‌ها در حلقه دره تصریح کرد: زیرساخت این کار فراهم شده و  باید تکمیل شده و راه اندازی شود.

حکیمی در مورد فعالیت کارخانه پیرولیز که مواد پلاستیکی را جهت تولید سوخت مایع پردازش  می‌کند، گفت: فعالیت این کارخانه نیز باید به خوبی دنبال شود.

وی  در مورد پروژه‌های لندفیل فنی- مهندسی در حلقه دره توضیح داد: با راه اندازی این پروژه‌ها نیز قسمت دیگری از مشکلات این مرکز دفن می تواند مرتفع شود.

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان البرز یکی از مشکلات مهم درمرکز دفن زباله حلقه دره را نغییرات پی در پی پست‌های مدیریتی در این مجموعه بر شمرد و گفت: یک مدیرجدید در این مجموعه طرح، برنامه و پروژه ارائه می‌دهد و دیگر مدیر با آمدنش پیشرفت فیزیکی درامورات این مرکز ایجاد می‌کند.

وی ادامه داد: وقتی مدیر دیگری روی کار می‌آید که تمامی اقدامات انجام شده در گذشته را نفی می‌کند و متاسفانه این موضوعات آفت جان  در حوزه پسماند کرج شده است.

حکیمی با بیان اینکه موضوع سامان دادن به بحث پسماند شهری کرج چیزی نیست که نتوان آن را حل کرد، گفت: استفاده از ظرفیت‌هایی مانند کمپوست، دستگاه زباله سوز و یا واحد پیرولیز در مرکز دفن زباله حلقه دره همگی اقداماتی مهم در راستای حل مشکلات پسماند است.