۵۰۰ میلیارد تومان از اراضی دولتی در کاشان رفع تصرف شد

سه شنبه 25 آبان 1400 ساعت 16:41

دادستان کاشان ضمن اشاره به غفلت مسئولان در زمینه مدیریت پسماند گفت: ۵۰۰ میلیارد تومان از اراضی دولتی در کاشان رفع تصرف شد.

پسماند ایران : روح‌الله دهقانی در گفت‌وگو تسنیم در  کاشان ، ضمن اشاره به مبارزه‌های صورت گرفته در زمینه تصرفات غیرقانونی اراضی دولتی اظهار داشت: خوشبختانه در این زمینه اقدامات خوبی صورت گرفته است به نحوی که نزدیک به 500 میلیارد تومان اراضی دولتی رفع تصرف شده است.

وی با بیان اینکه هر 100 سال یک سانتی‌متر خاک کشاورزی استحصال می‌شود، افزود: اگر اجازه تغییر کاربری بدهیم در آینده نه چندان دور با مشکلات زیست محیطی رو به روی می‌شویم؛ آلودگی کاشان بحث سال‌ها غفلت است که باید در این زمینه پیشگیری صورت می گرفت و بر همین اساس در زمینه زیست محیطی ورود پیدا کردیم.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان کاشان با بیان متأسفانه در زمینه مدیریت پسماند دچار غفلت شده بودیم، ابراز داشت: بازدید میدانی صورت گرفت و متأسفانه در محل چاله زباله پسماندها بسته‌بندی و به انباری در داخل شهر منتقل می‌شد و این موضوع سلامت مردم را تحت تأثیر قرار می‌داد که در این زمینه ورود پیدا کردیم.

وی ضمن اشاره به ساماندهی پسماندهای عفونی گفت: حمل و دفن زباله های عفونی تابع ضوابط خاصی است و بر همین اساس پیگیری کردیم و بخش خصوصی را پای کار آوردیم و با مراکز درمانی خصوصی و مطب پزشکان قرارداد بستند تا پسماندهای عفونی این مراکز پزشکی ساماندهی شوند.

دهقانی با بیان اینکه 90 درصد مراکز پزشکی شهرستان کاشان نسبت به این موضوع تمکین کردند، تصریح کرد: آن تعداد از مراکزی که تمکین نکردند در صورت عدم تمکین پلمب می‌شوند در حالی که باید مراکز بیمارستانی اعم از دولتی و خصوصی نیز نسبت به این موضوع اهتمام ورزند و پسماندهای عفونی بر اساس ضوابط بی خطرسازی و دفن شوند.

وی ضمن اشاره به آزادسازی اراضی مد نظر در راستای اجرای پروژه‌های عمرانی تأکید کرد: در حوزه تنظیم بازار برنامه ویژه‌ای داریم و از این رو بازدید و گشت‌های مشترک با نهادهای مختلف برگزار می کنیم چراکه تفاوت قیمت از یک مدل جنس اصلا پذیرفتنی نیست.

 دادستان عمومی و انقلاب شهرستان کاشان ضمن تأکید بر همکاری بیش از پیش با تعزیرات حکومتی افزود: اگر جرائمی دیده شود اقدامات آن بازدارنده است و بر همین اساس در این زمینه مطابق قانون با متخلفان برخورد لازم صورت می‌پذیرد تا این تخلفات به حداقل کاهش پیدا می‌کند.