آغاز پویش ملی «کاغذ مهربانی» در گلستان

چهارشنبه 25 خرداد 1401 ساعت 12:51
آغاز پویش ملی «کاغذ مهربانی» در گلستان

با هدف ترویج فرهنگ بازیافت، حفاظت از محیط زیست و صرفه جویی در مصرف کاغذ، پویش ملی «کاغذ مهربانی» همزمان با سراسر کشور در استان گلستان اجرا شد.

پسماند ایران :پویش ملی کاغذ مهربانی، با حضور محمدتقی قلی‌نژاد، معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان، همزمان با سراسر کشور به صورت متمرکز استانی در شهرستان بندرترکمن اجرا شد.

قلی‌نژاد گفت: این پویش ملی (طرح جمع آوری کتب و دفاتر درسی دانش‌آموزان مدارس پس از آخرین امتحان) در راستای اجرای سند تحول بنیادین و تربیت چند ساحتی، ترویج فرهنگ صرفه‌جویی در مصرف کاغذ و توسعه فرهنگ مشارکت دانش‌آموزان در فعالیت های عام المنفعه برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه این طرح از ۲۴ خرداد ماه لغایت ۳۰ شهریور ۱۴۰۱ در مدارس استان اجرا می‌شود، تاکید کرد: رسانه‌ها می‌توانند با اطلاع رسانی و آگاهی بخشی به اولیا و شهروندان ما را در اجرای این طرح یاری کنند تا بخشی از کتاب‌های دانش آموزان که پس از امتحان پایان سال به سطل‌های زباله ریخته می‌شود برای بازیافت و تولید کتاب تازه و حتی تجهیز کارگاه و آزمایشگاه های مدارس مورد استفاده قرار گیرد.
وی افزود: در این طرح چنانچه دانش‌آموزان نمره قبولی را کسب کرده و نیازی به کتب درسی نداشته‌باشند، می‌توانند در موقع گرفتن کارنامه تحصیلی خودشان، کتاب‌های خود را تحویل مدیران مدارس بدهند.

در ادامه مراسم دانش‌آموزان آموزشگاه شهید صادق قلیچی کر شهرستان بندرترکمن، کتب درسی، دفاتر و مجلات مازاد خود را به مدرسه اهدا کردند.