سرپرست سازمان مدیریت پسماند شهرداری اراک از جمع‌آوری بیش از ۷۱ تن پسماند خشک تنها در دو ماه داد.

دوشنبه 24 مرداد 1401 ساعت 16:01
سرپرست سازمان مدیریت پسماند شهرداری اراک از جمع‌آوری بیش از ۷۱ تن پسماند خشک تنها در دو ماه داد.

شهروندان اراک چند برابر سایر شهرهای کشور، اهمیت بحث تفکیک از مبدا پسماندهای خشک را درک کردند و به محیط زیست شهری خود احترامی بسیار می‌گذارند.

به گزارش پسماند ایران، مهدی فدوی امروز _یکشنبه بیست‌وسوم مردادماه_ در حاشیه نخستین جلسه بررسی عملکرد سامانه هوشمند جمع‌ آوری و خرید پسماندهای خشک شهری سازمان مدیریت پسماند شهرداری اراک در گفتگو با خبرنگار ایمنا با اشاره به اینکه تعداد ناوگان سامانه هوشمند جمع‌ آوری پسماند خشک «اکو» دو برابر شده است، اظهار کرد: نوزدهم خردادماه گذشته اپلیکیشن اکو با پنج خودرو جمع‌ آوری کننده پسماند، کار خود را در اراک آغاز کرد و امروز با گذشت دو ماه به دنبال استقبال مناسب شهروندان اراکی تعداد ناوگان فعال این سامانه به ۱۱ خودرو افزایش پیدا کرده است.

وی ادامه داد: خط تفکیک پسماندهای خشک با ظرفیت هشت تن به صورت روزانه در حال فعالیت است و انتظار می‌رود با توجه به حسن توجه مناسب شهروندان به مبحث تفکیک از مبدا در آینده‌ای نزدیک، ظرفیت این خط تفکیک نیز افزایش پیدا کند. البته هنوز از تمام ظرفیت این خط تفکیک هشت تُنی استفاده نمی‌شود، اما به هر سو با برنامه‌ریزی و آینده‌نگری آماده پشتیبانی کامل از نیازهای پروژه تفکیک از مبدا پسماندهای خشک هستیم.

سرپرست سازمان مدیریت پسماند شهرداری اراک در بیان آمار فعالیت سامانه هوشمند تفکیک از مبدا پسماندهای خشک، بیان کرد: در دو ماه گذشته بیش از ۳۶۰۰ نفر از همشهریان محترم در اپلیکیشن اکو ثبت نام کردند و تا به امروز ۳۸۱۷ درخواست جمع‌آوری و خرید پسماندهای خشک ثبت شده است.

فدوی افزود: تا به امروز پس از ثبت درخواست‌های شهروندی بیش از ۷۱ تن پسماند خشک از سطح شهر اراک مورد خریداری قرار گرفته که نشان می‌دهد به صورت میانگین روزانه یک تن پسماند خشک جمع‌آوری شده است که همین موضوع گواهی بر موفقیت اجرای طرح تفکیک از مبدا سازمان مدیریت پسماند شهرداری اراک توسط اپلیکیشن اکو است.

وی حجم قابل توجه جمع‌آوری شده پسماندهای خشک از اصناف را ستودنی دانست و گفت: اگر بخواهیم آمارهای شهر اراک را که جمعیت پانصد هزار نفری دارد با شهری مانند مشهد که بیش از سه میلیون جمعیت دارد، مقایسه کنیم در خواهیم یافت که پس از درخواست‌های شهروندان مشهدی تنها دوازده تن و پانصد کیلوگرم پسماند خشک جمع‌آوری شده، اما در مقابل پیروی همین درخواست‌ها در اراک سیزده تن و هفتصد کیلوگرم جمع‌آوری ثبت شده است.

سرپرست سازمان مدیریت پسماند شهرداری اراک در پایان تاکید کرد: باعث خوشحالی و افتخار ما است که شهروندان اراک چند برابر سایر شهرهای کشور، اهمیت بحث تفکیک از مبدا پسماندهای خشک را درک کردند و به محیط زیست شهری خود احترامی بسیار می‌گذارند.