کارگروه ویژه برای ساماندهی پسماند استان‌های شمالی تشکیل شود

چهارشنبه 11 آبان 1401 ساعت 22:55
کارگروه ویژه برای ساماندهی پسماند استان‌های شمالی تشکیل شود

معاون رییس جمهوری و رییس سازمان حفاظت محیط زیست با انتقاد از بی نظمی و عدم هماهنگی دستگاه‌های مسوول در اجرای طرح مدیریت پسماند در استان‌های شمالی، دستور داد با تشکیل کارگروهی ویژه این موضوع ساماندهی شود.

به گزارش پسماند ایران از سازمان حفاظت محیط زیست، سی و هشتمین کارگروه ملی مدیریت پسماندها با سه دستور جلسه ارائه روش تولید سوخت جامد و مکمل های حرارتی از ضایعات پلاستیکی و لاستیکی، اعلام میزان پیشرفت طرح های مدیریت پسماند استان های ساحلی شمالی توسط سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور و پیگیری ثبت اطلاعات کامل و به روز واحدهای نفتی، پتروشیمی و گاز در سامانه جامع سازمان حفاظت محیط زیست توسط وزارت نفت برگزار شد.

در این جلسه پس از ارائه گزارش از سوی شرکت ها و دستگاه های مربوطه، علی سلاجقه معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست با اعلام حمایت این سازمان از اجرای روش تولید سوخت جامد و مکمل های حرارتی از ضایعات پلاستیکی و لاستیکی به وسیله شرکت های دانش بنیان، خواستار همکاری سازمان های مربوطه در به تتیجه رسیدن این پروژه شد.

وی در خصوص طرح مدیریت پسماند استان های شمالی نیز گفت: در اجرای این طرح با یک بی نظمی و عدم هماهنگی بین دستگاه های مسوول مواجهیم که باید با تشکیل یک کارگروه ویژه، این موضوع ساماندهی شود.

سلاجقه همچنین با استقبال از همکاری وزارت نفت برای ثبت اطلاعات به روز واحدهای نفتی، پتروشیمی و گاز در سامانه جامع سازمان حفاظت محیط زیست بر تداوم همکاری این دو دستگاه تاکید کرد.