سنگاپور و احداث جدیدترین و کارآمدترین نیروگاه زباله سوزی ۳۶۰۰ تنی

دوشنبه 03 بهمن 1401 ساعت 20:44
سنگاپور و احداث جدیدترین و کارآمدترین نیروگاه زباله سوزی ۳۶۰۰ تنی

سنگاپور جدیدترین و کارآمدترین نیروگاه سوزی ۳۶۰۰ تنی با بالاترین راندمان تولید انرژی و با فاینانس ۴۷۳ میلیون دلاری احداث کرده است. 

به گزارش پسماند ایران به نقل از برق نیوز، این نیروگاه ششمین نیروگاه تبدیل زباله به انرژی (WTE) سنگاپور است که می‌تواند روزانه ۳۶۰۰ تن زباله سوزانده و ۱۲۰ مگاوات برق تولید کند و برق تولید شده برای تامین برق حدود ۲۴۰۰۰۰ آپارتمان کافی است. این نیروگاه در دسامبر ۲۰۲۱ فعالیت اولیه خود را آغاز نمود و از آن زمان تاکنون به طور پیوسته ظرفیت عملیاتی خود را افزایش داده است.

نیروگاه زباله سوزی TuasOne سنگاپور توسط آژانس ملی محیط زیست سنگاپور (NEA) به عنوان کارفرما و در قالب یک چارچوب مشارکت عمومی-خصوصی، با هدف مدیریت زباله احداث شد. این ششمین کارخانه WTE سنگاپور و دومین نیروگاهی است که به مدل: طراحی، ساخت، مالکیت و بهره برداری (DBOO) توسعه یافته است. این کارخانه در دسامبر ۲۰۲۱ فعالیت اولیه خود را آغاز کرد و از آن زمان تاکنون به طور پیوسته ظرفیت عملیاتی خود را افزایش داده است.

کنسرسیوم Hyflux-Mitsubishi متشکل از: شرکت آب سنگاپور (Hyflux) و شرکت مهندسی شیمی و محیط زیست زیر مجموعه صنایع سنگین میتسوییشی، ضمن احداث نیروگاه، وام ۲۷ ساله ۴۷۳ میلیون دلاری را بابت هزینه‌های توسعه، ساخت و راه اندازی نیروگاه زباله سوز TuasOne سنگاپور تضمین کرده است.

آیتم‌های کلیدی این نیروگاه زباله سوزی TuasOne:
۱- این نیروگاه می‌تواند روزانه ۳۶۰۰ تن زباله را سوزانده و ۱۲۰ مگاوات برق تولید کند.
۲- این نیروگاه در زمینی به مساحت ۴.۸ هکتار واقع شده است و تا به امروز کارآمدترین کارخانه WTE در سنگاپور است.
۳- در طراحی فرایند این نیروگاه، بهره برداری از انرژی ناشی از بازیابی حرارت سسیتم زباله سوز (تکنولوژی میتسوبیشی) نیز درنظر گرفته شده است که و به حصول راندمان بالاتر در تولید برق دست خواهد یافت.

نیروگاه TuasOne خدمات زباله سوزی خود را برای در یک دوره عمر حداقل ۲۵ ساله ارائه خواهد کرد تا به سنگاپور در دستیابی به اهداف مدیریت زباله ضمن بازیابی انرژی، کمک کند. انرژی تولید شده از نیروگاه زباله سوزی برای تامین نیاز برق ۲۴۰۰۰۰ آپارتمان (پیشفرض ۴ اتاقه) کافی است.

اخبار مشابه