ماجرای رهاسازی "سگ‌های ولگرد" توسط پیمانکاران شهرداری‌های اطراف پایتخت چیست؟

شنبه 05 فروردین 1402 ساعت 12:41
ماجرای رهاسازی

معاون هماهنگی و ارزیابی امور مناطق سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران در خصوص رها سازی سگ‌های ولگرد در تهران توسط پیمانکاران شهرداری‌های شهرهای اطراف پایتخت توضیح داد.

پسماند ایران : مهدی هوشیار؛ معاون هماهنگی و ارزیابی امور مناطق سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم در خصوص تعداد مراکز نگهداری سگ‌های ولگرد و بلاصاحب در تهران اظهار کرد: در تهران 3 مرکز رسمی نگهداری سگ‌های ولگرد و بلاصاحب وجود دارد که از آن جمله می‌توان به مرکز آرادکوه با ظرفیت 2 هزار قلاده، مرکز نگهداری سگ‌ها در محل جنگل‌های چیتگر در منطقه 22 با ظرفیت 700 قلاده و مرکز نگهداری سگ‌های ولگرد در منطقه 13 با ظرفیت 700 قلاده اشاره کرد.

وی با اشاره به اینکه در منطقه غرب تهران با مشکل جدی در ارتباط با رهاسازی سگ‌های بلاصاحب و ولگرد روبرو هستیم، گفت: متاسفانه در دو منطقه 21 و 22  شاهد هستیم که برخی از پیمانکاران شهرهای اطراف تهران اقدام به رهاسازی سگ‌های شهرهای اطراف تهران در این مناطق می‌کنند به طوری که این سگ‌ها کاملاً نشانه‌گذاری شده‌اند و مشخص است که یک‌بار گرفته شده‌اند.

معاون هماهنگی و ارزیابی امور مناطق سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران در پاسخ به این پرسش که آیا مشخص نیست که سگ‌های رها شده در مناطق  21 و 22 متعلق به کدام شهرهای اطراف تهران هستند، افزود: این سگ‌ها رنگ شده‌اند و ظاهراً پیمانکاران که برای آن شهرها کار می‌کنند پس از جمع‌آوری و رنگ کردن سگ‌ها، در مناطق 21 و 22 آنها رها می‌کنند ولی شواهد و قرائن نشان می‌دهد که این سگ‌ها برای شهرداری‌های غرب تهران هستند.

هوشیار ادامه داد: در همین ارتباط بررسی‌های در خصوص تعداد سگ‌ها رها شده در دو منطقه 21 و 22 انجام شد و مشخص شد که تعداد سگ‌ها در این مناطق غیرطبیعی است و در نهایت صحت موارد اشاره شده، تایید شده است.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا مکاتبه‌ای با شهرداری‌های غرب استان در خصوص رهاسازی سگ‌های ولگرد در مناطق 21 و 22 انجام شده است یا خیر، اضافه کرد: در این زمینه مکاتبه‌ای نشده است و ممکن است این مسئله به استان البرز برگردد و واقعاً بنده نمی‌‌دانم ولی به هر صورت سگ‌های که در شهرهای اطراف تهران جمع‌آوری می‌شوند در نهایت در مناطق 21 و 22 رها می‌شوند.

اخبار مشابه