تشکیل کارگروه مدیریت پسماند در شهرستان مرودشت

یکشنبه 31 اردیبهشت 1402 ساعت 08:29

اولین جلسه کارگروه پسماند به منظور اجرای مصوبات جلسات قبل، با حضور اعضا ذیربط در شهرستان مرودشت برگزار شد و در این کارگروه برای مدیریت بهينه پسماند تولیدی شهرستان مرودشت و روستاهای تابعه آن تصمیم گیری شد.

یوسف حسنی رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان مرودشت از تشکیل کارگروه شهرستانی مدیریت پسماند در این شهرستان خبر داد و بیان داشت: در این کارگروه مصوب شد شهرداری مرودشت برای رفع مشکلات احداث سایت جدید از مشارکت و همکاری سایر شهرداران استفاده کند و برنامه عملیاتی و زمانبندی جهت احداث سایت جدید مرودشت با نظر مشاور تهیه و اجرا شود.
به گزارش سینا پرس فارس، به نقل از روابط عمومی و امور رسانه اداره کل حفاظت محیط زیست استان فارس، حسنی رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان مرودشت در ادامه بیان کرد: اولین جلسه کارگروه پسماند به منظور اجرای مصوبات جلسات قبل، با حضور اعضا ذیربط در شهرستان مرودشت برگزار شد و در این کارگروه برای مدیریت بهينه پسماند تولیدی شهرستان مرودشت و روستاهای تابعه آن تصمیم گیری شد.
وی اضافه کرد: مقرر شد پتروشیمی شیراز نیز نتیجه پروژهای علمی برای مدیریت وساماندهی پسماند کلرور کلسیم را در جلسه آتی گزارش دهد.

بخشداری سیدان هم مجوز سایت جدید را ازطریق اداره‌ ی ذیربط دریافت کند. دهیاران روستاهای حاضر در جلسه کارگروه هم نسبت به رفع مشکل سایت دفن زباله وگزارش آن به کارگروه اقدام کنند.
حسنی در پایان با اشاره به اینکه موضوع پسماند شهرستان در سال جاری با جدیت پیگیری خواهد شد خاطر نشان کرد: اراده مسوولان محیط زیست و عزم مدیران شهرستان بر این است که امسال موضوع مدیریت پسماند در این شهرستان بصورتی کارشناسی و اساسی اعمال شود و امید است با هم افزایی مدیران و کارشناسان و تعامل بین دستگاهی به این مهم دست یابیم.


گزارش: فتانه حق پرست

اخبار مشابه