قانون جدید بازیافت زباله‌ در نیویورک

دوشنبه 08 آبان 1402 ساعت 18:47
قانون جدید بازیافت زباله‌ در نیویورک

شهردار نیویورک قانون جدیدی برای زباله‌های حیاط در نظر گرفته است که طبق آن جداسازی ضایعات مختلف در حیاط خانه‌ها مانند چمن‌ها، بوتاها، درختچه‌ها و شاخه‌های درختان برای تولید کمپوست الزامی می‌شود.

به گزارش پسماند ایرانب ه نقل از ایمنا، شهردار نیویورک قانون جدیدی برای زباله‌های حیاط در نظر گرفته است که طبق آن جداسازی ضایعات مختلف در حیاط خانه‌ها مانند چمن‌ها، بوتاها، درختچه‌ها و شاخه‌های درختان برای تولید کمپوست الزامی می‌شود؛ شهروندانی که از این قانون پیروی نکنند و زباله‌های حیاط خود را به منظور کمپوست سازی جدا نکنند، باید جریمه پرداخت کنند.

به نظر می‌رسد که قانون جداسازی زباله‌های حیاط منازل تا اکتبر ۲۰۲۴ در سراسر نیویورک اجرا خواهد شد، این قانون به افزایش میزان تولید کمپوست در سطح شهر کمک می‌کند؛ علاوه بر این، با پیروی کردن از این قانون میزان تولید گازهای گلخانه‌ای در محل دفن زباله کاهش پیدا می‌کند، ظرفیت محل‌های دفن زباله افزایش پیدا می‌کند و تعداد موش‌های زباله‌گرد نیز کمتر می‌شود.

شهر نیویورک اولین بار در سال ۱۹۹۱ طرح‌هایی در زمینه کمپوست‌سازی را ارائه کرد و اواسط دهه ۲۰۰۰ میلادی چندین برنامه آزمایشی برای جمع‌آوری زباله‌های حیاط منازل انجام داد، در سال ۲۰۱۳ نیز آزمایش دیگری در زمینه کمپوست سازی راه‌اندازی شد.