پیمانکار منطقه ۶ شهرداری اهواز خلع ید شد

چهارشنبه 26 اردیبهشت 1403 ساعت 09:45
پیمانکار منطقه ۶ شهرداری اهواز خلع ید شد

با پیمانکارانی که بهداشت شهر و سلامت مردم را به خطر می‌اندازند و شرایط پیمان را رعایت نمی‌کنند برخورد قانونی صورت می‌گیرد.

پسماند ایران : معاون خدمات شهری شهرداری اهواز با اشاره به اینکه ۹۵ درصد زباله‌های سطح منطقه ۶ جمع‌آوری شده است، گفت: با توجه به اینکه پیمانکار جمع‌آوری زباله در منطقه ۶ در انجام وظایف کوتاهی کرده و سلامت مردم و بهداشت شهر را به خطر انداخته است، بر اساس قانون خلع ید شد.


علی شمس در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا از خوزستان اظهار کرد: در پی مشکلات بیمه‌ای که پیمانکار جمع‌آوری زباله در منطقه ۶ اهواز برای کارگران ایجاد کرده بود در نهایت منجر به عدم جمع‌آوری زباله طی چند روز گذشته شده بود که با اقدامات انجام شده هزینه بیمه پرداخت و مشکلات کارگران رفع شد.

وی افزود: با توجه به مشکلاتی که پیمانکار ایجاد کرد و اینکه تمام مطالبات خود را دریافت نموده بود بر اساس قوانین خلع ید شد و مسئولیت جمع‌آوری زباله تا تعیین پیمانکار جدید به سازمان موتوری محول شد.

معاون خدمات شهری شهرداری اهواز ضمن تشکر از پیمانکاری که به درستی با انجام وظایف خود بهداشت و سلامت شهروندان را حفظ می‌کنند، ادامه داد: با پیمانکارانی که بهداشت شهر و سلامت مردم را به خطر می‌اندازند و شرایط پیمان را رعایت نمی‌کنند برخورد قانونی صورت می‌گیرد.

شمس اضافه کرد: جمع آوری زباله از روز گذشته آغاز شده و تا کنون بیش از ۹۵ درصد زباله‌ها جمع‌آوری شده است و به زودی منطقه به روال عادی بازمی گردد.

وی توضیح داد: در اکثر کلانشهرها جمع‌آوری زباله به صورت یک روز درمیان انجام می‌شود با توجه به مشکلاتی که ایجاد شده از شهروندان انتظار داریم همکاری لازم را تا پایداری شرایط داشته باشند.