توزیع۲۰۰۰ خودروی حمل زباله در روستاها از هفته آینده

شنبه 09 تیر 1403 ساعت 09:02
توزیع۲۰۰۰ خودروی حمل زباله در روستاها از هفته آینده

 معاون امور دهیاری‌های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور از توزیع ۲۰۰۰ خودروی مکانیزه سبک حمل زباله به دهیاری‌های سراسر کشور طی هفته آینده خبر داد.

پسماند ایران : مهیار نورعلی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به اقدامات این سازمان و تأکید وزیر کشور برای حل مشکل پسماند روستاها، اظهار کرد: مهم ترین علت ضعف در جمع آوری و انتقال به مراکز دفع پسماند در روستاها، نبود خودرو بود که به همین منظور در اولین اقدام ۲۰۰۰ وانت‌ نیسان با  قابلیت حمل و تخلیه زباله تهیه و در اختیار دهیاری‌های کشور قرار خواهد گرفت.

 وی ادامه داد: سازمان شهرداری‌ها و دهیاری های کشور به منظور ارائه خدمات بهتر دهیاری ها به روستاییان در گذشته نیز با اهدای ماشین آلات، از دهیاری‌ها حمایت می‌کرد؛ اما متاسفانه از سال ۱۳۹۲ این امکان وجود نداشته است؛ ولی با لطف خداوند و تاکید وزیر کشور و پیگیری های مجدانه رییس سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور این اتفاق در سال جاری رقم خورد.

نورعلی اظهار کرد: از سوی مرکز مدیریت پسماند شهری و روستایی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها، تمام کشور به ۳۰۰ منطقه تقسیم بندی شده است که بر اساس وسعت، جمعیت و تعداد دهیاری‌ها این تعداد خودرو از فردا شنبه توزیع خواهد شد و پیش بینی شده است با این اقدام حدود ۹۵ درصد مشکل حمل پسماند در روستاها حل شود.