وجود پسماند و زباله‌های تر معضل مهم بدون راه‌حل در بابل است

یکشنبه 17 تیر 1403 ساعت 16:19
وجود پسماند و زباله‌های تر معضل مهم بدون راه‌حل در بابل است

نماینده مردم بابل در مجلس دوازدهم، با بیان اینکه یکی از مهمترین مشکلات شهرهای شمالی به ویژه بابل، وجود پسماند و زباله‌های تر است اما تاکنون طرحی جامع برای رفع آن ارائه و تدابیری اتخاذ نشده است تاکید کردکه اجرای طرح‌های ارائه شده نیازمند جذب سرمایه‌گذار است.

پسماند ایران : احمد فاطمی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به پیگیری مصوبات سفر وزیر صمت به بابل در جهت رفع معضل جدی زباله و پسماند در این منطقه، گفت: در سفر رییس‌جمهور شهید به استان مازندران، وزیرصمت نیز به بابل سفر کرد و از برخی پروژه‌های درحال اجرا در این شهرستان بازدید به عمل آورد.

نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: نشستی که در شورای اداری برگزار شد مصوباتی داشت که یکی از آنها رفع معضل پسماند بود چراکه یکی از مهمترین مشکلات شهرهای شمالی به ویژه بابل، وجود پسماند و زباله‌های تر است اما تاکنون طرحی جامع برای رفع آن ارائه و تدابیری اتخاذ نشده است.

وی یادآور شد: البته هر مدیری راهکاری ارائه داده است کما اینکه برخی به دنبال زباله‌سوز هستند و برخی نیز تصفیه شیرابه را راه‌حلی مناسب برای رفع این معضل می‌دانند اما تاکنون طرحی جامع و مشترک برای رفع آن ارائه و تدابیری اساسی اتخاذ نشده است.

این نماینده مردم در مجلس دوازدهم، تاکید کرد: وزیر صمت در این نشست ایده‌های ارائه شده را مورد بررسی قرار داد و مقرر شد که این جلسات در وزارتخانه استمرار پیدا کند تا از طریق جذب سرمایه‌گذار بتوانیم این طرح‌ها را در جهت رفع معضل زباله و پسماند در بابل اجرا کنیم.