کمین کرونا در میان زباله‌ها

یکشنبه 02 آذر 1399 ساعت 15:20

شهردار ابهر گفت: زباله‌ها می‌توانند محلی برای شیوع کرونا باشد.

پسماند ایران : محمدرضا ذوالقدری‌ها ظهر امروز (۲ آذرماه) در جلسه ستاد مقابله با کرونا ابهر، با اشاره به اجرای طرح محدودیت‌های کرونایی از اول ماه جاری در شهرهای بزرگ کشور، عنوان کرد: شهرداری به عنوان یک دستگاه موثر و پرمخاطب، خدمات ویژه‌ای به شهروندان ارائه می‌دهد که همین موضوع باعث شده است تا از اهمیت خاصی برخوردار باشد.

وی با اشاره به اینکه شهرداری‌ها کمتر شامل محدودیت‌ها شده و فعالیت‌شان تعطیل‌بردار نیست، گفت: فعالیت‌های این نهاد زنجیروار به هم مربوط بوده و نیازمند آن است که با برنامه‌ریزی درست، مانع بر جای ماندن کار مردم در این نهاد شویم.

این مسئول با اشاره به اینکه ایجاد محدودیت در شهرداری باعث خواهد شد که تراکم کار افزایش یابد و پروتکل‌های بهداشتی رعایت نشود، ادامه داد: باید به نحوی فعالیت کرد که کار مردم را انجام دهیم و انجام فرآیندهای اضافی کاهش یابد و تا جایی که ممکن است فعالیت‌ها به صورت آنلاین و تلفنی برای مردم انجام شود.

شهردار ابهر، همچنین ا اشاره به آغاز فصل بارش‌ها در شهرستان، اظهار کرد: نیروها باید مدیریت شده و برنامه‌ریزی لازم برای فعالیت آن‌ها در نظر گرفته شود. همچنین شهرداری باید از همه توان خود برای مدیریت شرایط استفاده کند تا با مشکل مواجه نشود.

وی افزود: رفع مشکل پراکندگی زباله‌ها و پاکسازی جوی آب‌ها باید مورد توجه قرار گیرد؛ چرا که خود زباله‌ها می‌تواند محلی برای توسعه ویروس کرونا باشد.

ذوالقدری‌ها با تاکید بر این‌که زباله و پسماند یکی از عوامل و مرکز انتقال ویروس کرونا است، گفت: شهروندان باید پسماندهای معمولی روزانه خود و بیماران کرونایی بستری شده در خانه را به طور کامل ضدعفونی و بسته‌بندی کنند.

شهردار ابهر با اشاره به دفن پسماندهای کرونایی در جایگاه زباله این شهر، اظهار کرد: این زباله‌ها در بیمارستان، بی‌خطرسازی شده و سپس به جایگاه زباله منتقل می‌شود.

این مسئول ادامه داد: پسماندهای بیمارستانی پس از انتقال به جایگاه زباله به صورت ویژه دفن بهداشتی شده که پسماندهای کرونایی از این قاعده مستثنی نیست.