روزی ۳۳۰ تُن زباله در بندرعباس تولید می‌شود

سه شنبه 27 اردیبهشت 1401 ساعت 18:23
روزی ۳۳۰ تُن زباله در بندرعباس تولید می‌شود

رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری بندرعباس گفت: روزی ۳۳۰ تُن زباله در بندرعباس تولید می‌شود که تفکیک از مبدا می‌تواند به بازیافت و کمک به چرخه محیط زیست کمک کند.

به گزارش پسماند ایران به نقل از خبرگزاری فارس، پوریا دروار رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری بندرعباس امروز در گفت‌وگوی رسانه‌ای اظهار کرد: اولویت اصلی ما کاهش تولید پسماند است و در همین راستا به دنبال اجرای طرحی هستیم که بتوانیم تفکیک پسماند در ادارات را انجام تا از این طریق بتوانیم به جمع آوری و بازیافت بهتر پسماند کمک کنیم.

وی با اعلام اینکه سازمان مدیریت پسماند این آمادگی را دارد که با ادارات، نهادها و سازمان‌های دولتی و خصوصی تفاهم‌نامه همکاری امضاء تا طرح تفکیک پسماند اجرا شود، خاطرنشان کرد: این سازمان آمادگی نصب مخازن تفکیک زباله در سازمان‌ها و ادارات متقاضی را دارد.

رئیس سازمان پسماند با تاکید بر اینکه همه ادارات و سازمان‌ها می‌توانند گواهی سبز از این سازمان دریافت کنند، یادآورشد: ادارات و سازمان‌هایی می‌توانند این گواهی را دریافت کنند که نسبت به اجرای این طرح و تفکیک پسماند و اجرای  دستورالمل مربوطه اقدام کنند.

دروار ادامه داد: سازمان مدیریت پسماند این آمادگی را دارد در این زمینه همکاری‌های لازم را انجام و نسبت به جمع آوری به موقع پسماند ادارات و سازمان‌ها اقدام کند.

وی با بیان اینکه ادارات متقاضی می‌توانند درخواست اجرای این طرح را به این سازمان ارائه تا اقدامات لازم برای نصب مخازن و جمع آوری پسماند انجام شود، تصریح کرد: روزانه ۳۳۰ تن زباله در سطح شهر بندرعباس تولید می‌شود که حجم زیادی از این پسماندها توسط ادارات و سازمان‌ها و شرکت ها تولید می‌شود و اجرای این طرح می‌تواند کمک شایانی به جمع‌آوری و بازیافت پسماند شهر بندرعباس کند.